Články označené: Neplachovice

Datum soutěže: Neděle, 05. Červenec 2015

Páté kolo v Neplachovicích

Publikováno: 05. Červenec 2015, autor: , zařazeno do Reportáže 2015, přečteno (x) 1855

Páté kolo v Neplachovicích

První červencová neděle (5. 7. 2015) patřila pátému kolu letošního ročníku Moravskoslezského poháru. V Neplachovicích se soutěžilo ve sportovním areálu na již tradičním hasičském hřišti. Počasí přineslo tropické teploty a nádherný slunečný den. Do startovní listiny se celkem zapsalo 18 družstev mužů a 8 družstev žen. Trať v Neplachovicích je travnatá s mírným převýšením a tak řádně prověří kvality všech soutěžících.

Datum soutěže: Neděle, 07. Září 2014

V Neplachovicích se rozhodlo o celkovém vítězi

Publikováno: 10. Září 2014, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2014, přečteno (x) 2379

V Neplachovicích se rozhodlo o celkovém vítězi

Předposlední, třinácté kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru se konalo v neděli 9. září 2014 od 14:00 v Neplachovicích. Pořadatelé připravili soutěžní trať s velkou pečlivostí. Náběh na asfaltu a travnatá dráha s mírným převýšením je považována za poměrně těžkou, která prověří kvality soutěžních týmů. Slunečné počasí přivítalo 23 mužských a 7 ženských týmů.

Datum soutěže: Neděle, 16. Červen 2013

Třetí kolo v Neplachovicích

Publikováno: 29. Červen 2013, autor: , zařazeno do Reportáže 2013, přečteno (x) 1595

Třetí kolo v Neplachovicích

Neplachovské kolo Moravskoslezského poháru proběhlo nezvykle v první třetině seriálu v sobotu 16. června 2013. Pořadatelé se rozhodli změnit tradiční pořádání na konci sezony na pravý opak. I v tento den bylo počasí příjemné a celá soutěž se tak vydařila.

O vítězství přijelo bojovat 23 družstev mužů a 6 týmů žen. Nejlíp si vedl Plumlov z okresu Prostějov, který se sice do selkového bodování MSP nezapočitával, ale i přesto byl plnohodnotným vítězem této soutěže a držitelem nového traťového rekordu. Druhé skončily domácí Neplachovice. Třetí byl Pustkovec.

V ženách zvítězily sousední Skrochovice.

Finálová soutěž v Neplachovicích

Publikováno: 16. Září 2012, autor: , zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x) 1718

Finálová soutěž v Neplachovicích

Již se stává pomalu zvykem, že poslední kolo Moravsko-slezského poháru pořádáme u nás v Neplachovicích. Právě letos to byl jubilejní desátý rok, kdy na této poměrně nové hasičské dráze podobné závody pořádáme. Tento rok vyšel termín na sobotu 15. září 2012. Počasí v průběhu týdne vypadalo všelijak, takže bylo těžké navzdory optimistickým předpovědím věřit, že bude opravdu hezky. Nakonec bylo i nebylo. Do sobotního rána jsme se probudili za krásného počasí, ovšem v průběhu dopoledne se začalo zatahovat a než začala soutěž, bylo na obloze zataženo, mraky jak v hororovém filmu a dvakrát teplo taky nebylo. Naštěstí nepršelo a vítr byl taky zanedbatelný.

Poslední kolo a večírek v Neplachovicích

Publikováno: 20. Září 2011, autor: , zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x) 1715

Reportáž z posledního kola MSP 2011 Neplachovice

Poslední kolo a večírek v Neplachovicích

Bylo, nebylo . . . ?! Takhle se asi většina z nás ptala v neděli po večírku, který ukončil naši soutěž MSP v Neplachovicích. Večírek to byl vydařený s hojnou účastí jak závodníků, tak neplachovských domorodců. Ale co soutěž samotná? Vezměme to pěkně popořádku.

MSP a Extraliga v Neplachovicích

Publikováno: 01. Srpen 2010, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2010, přečteno (x) 1204

MSP a Extraliga v Neplachovicích

V neděli 1. srpna 2010 se Extraliga ČR požárním útoku přesouvá na severozápad republiky do obce Neplachovice v okresu Opava. Do této vesnice zavítala Extraligy již počtvrté. Ačkoliv byl čtvrtek a pátek před víkendem deštivý, tak v neděli bylo již pravé parné letní počasí. Účast soutěžících byla nejvyšší ze všech uspořádaných ročníků. Přijelo soutěžit 42 mužských týmů a 15 ženských kolektivů. Soutěž byla zařazena také do regionálního seriálu Moravskoslezský pohár.

Kluci z Neplachovic byli doma velmi úspěšní

Publikováno: 02. Srpen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1002

Po rekordy nabité soutěži v Ostravě - Pustkovci, se Velkopopovický kozel Extraliga ČR v požárním útoku přesunula o 30 kilometrů na západ do Neplachovic  (OP). Tady byla připravená na sobotní večer již tradiční soutěž  „O nejrychlejšího proudaře či proudařku“. Na dráze bylo k vidění spousta podařených pokusů, ovšem prvenství v obou kategoriích obhájili vítězové z ročníku 2008. Mezi muži byl nejrychlejší Ondra Kubala z Pusté Polomi a ženské kategorii kralovala Lucka Vítů z Nevcehle. Pak již následoval večírek v rytmu disko a k vidění byla na velkoplošné projekci první část letošního ročníku Extraligy.

V Neplachovicích si Bolatice i Hněvošice upevnily vedení

Publikováno: 14. Listopad 2007, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2007, přečteno (x) 1275

Po sobotní soutěži v Pustkovci se v neděli všichni přesunuli do Neplachovic. Tímto sedmým závodem se letošní ročník MSP přehoupl do své druhé poloviny. Na kvalitně připravené a velice rychlé trati padaly ještě lepší časy než o den dříve, ovšem stejně tak jako v Pustkovci, i zde z dvaceti mužských družstev nedokončilo šest.

Neplachovice vyhrály poslední kolo MSP

Publikováno: 27. Srpen 2006, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2006, přečteno (x) 2266

Po dvanácti kolech letošního ročníku Moravskoslezského poháru, jsme se dostali až ke kolu závěrečnému. Poslední kolo se konalo v neděli 27. srpna 2006 v Neplachovicích. Pečlivě připravený areál, náběh na asfaltu a pak travnatá dráha, spousta věcných cen, to vše přivítalo celkem 20 družstev mužů a 9 ženských kolektivů. Ačkoliv se nad Neplachovicemi proháněly dešťové mraky, tak z nich ani nekáplo.

Neplachovice doma zvítězily

Publikováno: 04. Září 2005, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2005, přečteno (x) 1695

Moravskoslezský pohár se blíží do finále. V neděli 4. září se konalo v Neplachovicích již desáté kolo. Za slunečného počasí se na místní hasičské hřiště sjelo celkem 20 mužských a 5 ženských kolektivů.  Zdejší trať je mírně do kopce, což je náročné především pro proudaře a taky to bylo vidět.

Neplachovická trať pohřbila naděje téměř poloviny soutěžních družstev

Publikováno: 05. Září 2004, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2004, přečteno (x) 1679

V neděli 5. září zamířila družstva účastnící se MSP na severozápad okresu Opava do obce Neplachovice, aby zde opět změřila síly na perfektně připravené trati.

V Neplachovicích se soutěžilo v novém areálu

Publikováno: 10. Srpen 2003, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2003, přečteno (x) 1117

Zcela nový hasičský areál byl připraven pro účastníky 12. kola MSP v neděli 10. 8. 2003 v Neplachovicích. Soutěžilo se na 3B v kategorii muži a na 2B v ženské katerorii. Na nové trati se příliš nedařilo favoritům. Vše komplikoval vítr.