Články označené: 3B

Vávrovice

Publikováno: 03. Září 2011, autor: Zdeněk Svoboda, zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x) 1154

Vávrovice

V sobotu 3.9.2011 se Moravskoslezský pohár v požárním útoku přehoupl do svého dvanáctého kola které jsme pořádali u nás ve Vávrovicích. Jako obvykle čekala závodníky perfektně upravená trať na místním fotbalovém hřišti A množství občerstvení které přišlo určitě vhod v nastávajícím parném dni. Terén 3B tratě je sice v střižené ale husté trávě a široce ohraničená trať, která zde není úplně v rovince slibovala že se bude na co dívat a protože tomuto kolu přálo i počasí tak vše nasvědčovalo že se bude na co koukat.

Nad Milostovicemi se stahují mračna

Publikováno: 06. Srpen 2011, autor: y@r!n, zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x) 823

Nad Milostovicemi se stahují mračna

Navzdory předpovědím, které slibovaly letní teploty, zahájili pořadatelé slavnostním nástupem ve 14 hodin v sobotu 6. srpna 2011 10. kolo Moravskoslezského poháru v požárním sportu v Milostovicíh pod zamračeným nebem. Na závodníky čekala již tradičně dobře připravená trať, která je mírně z kopce, což dává dobrý předpoklad pro výborné časy. O tom svědčí i to, že na této trati loni Velké Hoštice zvítězily rekordním časem MSP 16:89. 

Vydařený závod ve Velkých Hošticích

Publikováno: 17. Červenec 2011, autor: GIACOMO CASSANOVA, zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x) 1399

Vydařený závod ve Velkých Hošticích
Za krásného slunečného počasí se v neděli 17. července 2011 sjeli do Velkých Hoštic dobrovolní hasiči z celé republiky, aby se zúčastníli 9. kola Extraligy ČR v požárním útoku a zároveň 7. kola Moravskoslezského poháru. Oproti roku 2010 doznal areál malých změn. Hasiči z Velkých Hoštic rozšířili náběh o 1 metr a k tomu dodláždili přístup k náběhu.

Opět Extraliga a MSP v Pustkovci

Publikováno: 16. Červenec 2011, autor: PH, zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x) 1164

Opět Extraliga a MSP v Pustkovci
Skvělé počasí, rychlá trať a nový rekord extraligy. To jsou předpoklady a výsledek Extraligy a Moravskoslezského Pohár v Ostravě-Pustkovci. Nově upravená trať s rozšířenou základnou ze zámkové dlažby přivítala účastníky soutěže „O putovní pohár starostky obce" v sobotu 16. července 2011 slunečným počasím.

V Chlebičově padl rekord trati

Publikováno: 11. Červen 2011, autor: Michal Valeček, zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x) 1469

V Chlebičově padl rekord trati
Za krásného počasí se v sobotu 11. 6. 2011 konalo v Chlebičově 4. kolo Moravskoslezského poháru. Muži soutěžili na trati 3B, ženy poté klasicky na 2B. Po slavnostním nástupu zahájilo celou soutěž mužstvo Sádku B, avšak útok se jim nepodařil dokončit. Na každé soutěži poutají velkou pozornost domácí mužstva a ani zde to nebylo jinak. Obzvláště, když domácí na vlastní trati ještě v rámci MSP nikdy nedokončili svůj útok. Tentokrát se to však již povedlo a přes zaváhání na rozdělovači se domácím proudařům podařilo sestříknout v čase 19:84, který v konečném účtování znamenal 10. místo. Skvělý výkon předvedly Milostovice, kterým spadla ze základny savice, a nemohly si jí už opravit. Přesto vše zvládli na výbornou a za těchto okolností skvělým časem 18:66 se zařadili na solidní 7. místo.

Startujeme opět v Michálkovicích

Publikováno: 22. Květen 2011, autor: Rostislav Holec, zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x) 1261

Startujeme opět v Michálkovicích
Další ročník Moravskoslezského poháru jsme zahájili v Ostravě Michálkovicích. Tradičně jsme se sešli před 14 hodinou v areálu místní hasičské zbrojnice. Na 1. kolo poháru zavítalo 36 družstev, 27 mužských a 9 ženských. Po slavnostním zahájení se jako první na základnu netradičně připravili muži z Pusté Polomi.Trať v Michálkovicích je složena z betonového prostoru kolem základny a poté na beton navazuje travnatá plocha. Muži soupeří na trati 3B, ženy 2B.

MSP a Extraliga v Neplachovicích

Publikováno: 01. Srpen 2010, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2010, přečteno (x) 1204

MSP a Extraliga v Neplachovicích

V neděli 1. srpna 2010 se Extraliga ČR požárním útoku přesouvá na severozápad republiky do obce Neplachovice v okresu Opava. Do této vesnice zavítala Extraligy již počtvrté. Ačkoliv byl čtvrtek a pátek před víkendem deštivý, tak v neděli bylo již pravé parné letní počasí. Účast soutěžících byla nejvyšší ze všech uspořádaných ročníků. Přijelo soutěžit 42 mužských týmů a 15 ženských kolektivů. Soutěž byla zařazena také do regionálního seriálu Moravskoslezský pohár.

Pustkovec hostil i extraligu

Publikováno: 31. Červenec 2010, autor: Jan Holuša, zařazeno do Reportáže 2010, přečteno (x) 1287

Pustkovec hostil i extraligu

Po loňské rekordní úrodě na Pustkovecké trati se tentokrát celý pátek, který předcházel sobotnímu extraligovému závodu, snášel na trať déšť. Jinak výborně připravena travnatá plocha částečné změkla a stala se kluzkou. Připravila tak těžkou zkoušku pro soutěžní družstva.

Přeložené kolo v Michálkovicích

Publikováno: 17. Červenec 2010, autor: Honza Peterek, zařazeno do Reportáže 2010, přečteno (x) 1363

Přeložené kolo v Michálkovicích

6. kolo Moravskoslezského poháru se konalo v Ostravě-Michálkovicích, zde se původně měl celý seriál soutěží zahajovat, ale bohužel nepřízeň počasí donutila pořadatele soutěž přesunout soutěž na 17. 7. 2010. Netradiční byl i začátek soutěže, a to 10 hodina. I přes brzké vstávání na soutěž dorazilo celkem 31 družstev. Dvacet družstev mužských a jedenáct ženských.

Kluci z Neplachovic byli doma velmi úspěšní

Publikováno: 02. Srpen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 994

Po rekordy nabité soutěži v Ostravě - Pustkovci, se Velkopopovický kozel Extraliga ČR v požárním útoku přesunula o 30 kilometrů na západ do Neplachovic  (OP). Tady byla připravená na sobotní večer již tradiční soutěž  „O nejrychlejšího proudaře či proudařku“. Na dráze bylo k vidění spousta podařených pokusů, ovšem prvenství v obou kategoriích obhájili vítězové z ročníku 2008. Mezi muži byl nejrychlejší Ondra Kubala z Pusté Polomi a ženské kategorii kralovala Lucka Vítů z Nevcehle. Pak již následoval večírek v rytmu disko a k vidění byla na velkoplošné projekci první část letošního ročníku Extraligy.

Smůla provázi Velké Hoštice na domáci soutěži

Publikováno: 05. Červenec 2009, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1774

V neděli 5. června se 9. kolo konalo na hřišti ve Velkých Hošticích. Sluníčko nám krásně svítilo, trať byla perfektně připravená, a tak se čekalo na hodně nízké časy. Problémy jen dělaly  náběhy na základnu, kde se udržovala voda a bylo to velmi kluzké.

Jako první na start se postavilo družstvo Strahovic, bohužel levý proudař nezapojil, takže konečného času jsme se nedočkali, byl to neplatný pokus.

V Sádku zvítězily Hněvošice v obou kategoriích

Publikováno: 20. Červen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1763

V Sádku zvítězily Hněvošice v obou kategoriích

V sobotu 20. června se letošní ročník MSP přehoupl soutěží v Sádku do své druhé poloviny. Těžko říct, zda byla absence tradičních účastníků jako například Michálkovic, Pusté Polomi, Mladecka, Bolatic B, Vávrovic či Heřmanic způsobena chladným počasím, nebo tím, že se letos poprvé běželo na nové trati, každopádně těch 17 mužských a 9 ženských sborů, co přijelo, s ní mělo značné potíže, což ostatně dokazují i dosažené časy.

V Mladecku padl rekord trati

Publikováno: 14. Červen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1735

V neděli 14. června pokračoval MSP sedmým kolem, tentokrát v jihozápadní části opavského okresu – v Mladecku. Počasí již bylo o poznání teplejší než v Chlebičově, ale proudaře opět potrápil silný boční vítr, který často foukal až na čáře sestřiku. Běhalo se na zatravněné antuce, která je v mladecku rok od roku lepší a lepší. Kolem základny byly koberce.
Na startu jsme mohli vidět 24 mužských a 9 ženských družstev, které se popraly o cenné body do celého seriálu.

Šesté kolo v Chlebičově

Publikováno: 13. Červen 2009, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1732

Ačkoliv meteorologové předpovídali tropické počasí, tak pravda byla jiná. Je sobota 13. června 2009 a MSP míří do Chlebičova. Protože právě v tento den probíhá i okresní kolo v Opavě na Tyršově stadiónu, tak je začátek netradičně posunut na 15:00. Zpět k tomu počasí. Dopoledne bylo velmi chladné a pod mrakem, ovšem odpoledne se již mraky roztáhly a vysvitlo sluníčko. Silný vítr však teplotu vzduchu pěkně chladil. A nejen to. Byl taky velmi nepříjemný pro proudaře na soutěžní trati. Náběh k základně je do kopce po zámkové dlažbě a pak se travnatá dráha svažuje k terčům. Časomíru zajišťovali hasiči z Velkých Hoštic.

I podruhé zůstáváme v Ostravě

Publikováno: 24. Květen 2009, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1605

I podruhé zůstáváme v Ostravě

Moravskoslezský pohár pokračoval druhým kolem v neděli 24. května 2009 v další městské části Ostravy a to v Michálkovicích. Zde se soutěží v areálu hasičské zbrojnice. Základna je umístěna na betonové ploše před místním pódiem a pak se odbíhá na trávu, která se místy mění na kousek zbylého asfaltu. Časomíru stejně jako předešlý den v Heřmanicích zajišťoval HZS MSK Ostrava. Počasí bylo přímo letní. Někteří účastníci zde strávili příjemný večer a následnou noc, protože se jim nechtělo po závodech na Slezskoostravském hradě vracet domů.

Poprvé v Heřmanicích

Publikováno: 23. Květen 2009, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1878

Poprvé v Heřmanicích

První kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru připadlo na pořadatelského nováčka, SDH Heřmanice. Soutěž se konala v sobotu 23. května 2009 v parku přes Slezskoostravským hradem. Počasí slunečné, ovšem příliš horko bylo jen na trati při výkonech.

Vítězi letošního ročníku jsou Bolatice a Hněvošice

Publikováno: 14. Listopad 2007, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2007, přečteno (x) 5145

V sobotu 15. září proběhlo v Milostovicích závěrečné kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru. Téměř podzimní, ale zato slunečné počasí přilákalo 20 mužských a 7 ženských družstev. O celkových vítězích v obou kategoriích už bylo rozhodnuto dříve, a tak se čekal hlavně souboj o druhé a třetí příčky.

Moravskoslezský pohár v Chlebičově

Publikováno: 14. Listopad 2007, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2007, přečteno (x) 1226

V sobotu 11. srpna bylo na pořadu další kolo MSP v Chlebičově. Závodníky přivítala nově upravená trať a počasí pod mrakem. I přes trochu slabší účast šestnácti mužských a devíti ženských družstev bylo na co koukat – na 3B trati padly hned tři sedmnáctky!

Bolatice doma zvítězily

Publikováno: 14. Listopad 2007, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2007, přečteno (x) 1078

Tuto slunečnou neděli 5. srpna se do Bolatic sjelo 22 mužských a 10 ženských družstev. Soutěž byla velmi dobře připravena, což se ostatně od extraligou ostřílených pořadatelů dalo čekat. Zpestřením soutěžního dne byla mimo jiné dechová kapela a kolo štěstí. Na trati s mírným převýšením nakonec padly dvě sedmnáctky.

Moravskoslezský pohár v Michálkovicích

Publikováno: 14. Listopad 2007, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2007, přečteno (x) 1132

Osmé kolo letošního seriálu MSP pokračovalo v hasičském areálu v Michálkovicích. Sjeli se zde na dvě desítky muškých družstev a jedenáct družstev žen. Pravda je, že trať samotná nebyla zrovna nejlepší, zato soutěž celkově byla připravená skvěle a vše proběhlo jak má. Soutěž zdobila kvalitní časomíra od profesionálních hasičů a celou soutěž kvalitně vedl komentátor.