4.5/5 (2 hodnocení )

Datum soutěže: Neděle, 25. Květen 2014

První kolo MSP zpět na Svobodě

Vytvořeno: 25. Květen 2014, autor: Lucie Balarinová, zařazeno do Reportáže 2014, přečteno (x): 1400

První kolo MSP zpět na Svobodě

Letos se na Svobodě konal 35. ročník Memoriálu Josefa Halfara a 23. ročník závodu o Putovní pohár SDH Svoboda - ženy. Obě tyto soutěže byly zároveň součástí prvního kola Moravskoslezského poháru v požárním útoku pro rok 2014.

Svobodská soutěž je jako jediná v letošním seriálu soutěží MSP na 2B jak pro ženy, tak pro muže. 

Hasičům ze Svobody se ranní chystání soutěže zkomplikovalo bahnem na cestách po večerních deštích. Kluci však všechno hravě zvládli, bahno odstranili a soutěž mohla začít. Pozdější slunečné počasí přilákalo celkem 40 hasičských družstev a mnoho diváků. Účastí nás poctili i družstva z dalekého Jeseníku, Velkých Kunětic či Luboměře.

Vítězství a putovní pohár SDH Svoboda – ženy si odvezly ženy ze Skrochovic. I přes četná zranění v týmu utekly ostatním družstvům „o parník" a předvedly útok s časem 17:50 (PP 17:33). Stříbrnou příčku získal nový tým Moravskoslezského poháru, ženy z Chlebičova, za čas 19:11
(LP 17:58) a třetí místo obsadily ženy ze Závady s časem 19:53 (LP 18:79). Z 11 zúčastněných ženských družstev svůj útok nedokončilo pouze jedno družstvo.

V mužské kategorii se na Svobodu sjelo celkem 29 týmů, z nichž 8 svůj pokus nedokončilo.
I přesto byly k vidění velmi rychlé a povedené útoky. Pěti družstvům se dokonce podařilo pokořit
15-ti sekundovou hranici. Nejlépe se předvedli kluci z Hněvošic a za čas 14:44 (PP 14:37). Na trati 2B si odvezli domů putovní pohár Memoriálu Josefa Halfara. Druhou příčku získali kluci ze Svobody. Časomíra po jejich útoku ukazovala čas 14:61 na obou proudech. Třetí místo pak získali kluci z Velkých Hoštic A s časem 14:66 (PP 14:42).

Tatrovku za nejrychlejší sestřik v mužské kategorii vybojoval Roman Štěpán, pravý proudař z Hněvošic, za shození terče v čase 14:37. V ženské kategorii byla nejrychlejší Miša Volná, pravá proudařka ze Skrochovic, čas 17:33.

Na začátek sezóny jsme byli svědky hodně dobrých výsledků a rychlých útoků. Uvidíme, jak se družstva předvedou na dalších pro muže již 3B tratích.

Hasiči ze Svobody děkují všem rozhodčím, pořadatelům a sponzorům, kteří se na letošním závodu podíleli. Díky patří také závodníkům a hlavně divákům za perfektní atmosféru po celou dobu závodu.

 

Napsat komentář

Komentujete jako host.