4.0/5 (1 hodnocení )

Datum soutěže: Sobota, 22. Červen 2013

Sádek po letech na 2B

Vytvořeno: 30. Červen 2013, autor: Petr Fojtík, zařazeno do Reportáže 2013, přečteno (x): 1785

4. kolu Moravskoslezského poháru, které letos připadlo na starost Sádeckým řezníkům, nebylo přáno už několik týdnů před jeho zahájením. Vydatné deště měly za následek podmočenou trať, kteréžto nepomohla ani série prosluněných dnů. Ve výsledku musela být trať zkrácena pro všechny kategorie na 2B, čímž ale zdaleka neutrpěla účast na soutěži.

Zúčastnilo se 23 družstev mužů a 5 družstev žen. A snad to byly i právě na poslední chvíli oznámené změny, které přilákaly několik zpřátelených družstev z Hasičské ligy - Praděd. Jmenovitě se jednalo o Janovice, Velké Kunětice, Leskovec nad Moravicí, Liptáň a Širokou Nivu.
Počasí se příliš nevyvedlo. Přestože chladno nebylo, slunce zahalovaly šedivé mraky. Naštěstí šlo pouze ale o pouhé strašáky a déšť soutěž naprosto minul.

Po slavnostním nástupu a poradě velitelů se už na základně začalo připravovat první družstvo v kategorii mužů - domácí Sádek B. Nutno podotknout, že za sebou neměli žádný trénink a někteří dokonce hadice nedrželi už téměř rok. Přesto se s výsledným časem 16,80s na pravém proudu dokázali umístit na krásném 10. místě. Následoval bruntálský tým z Janovic, který se s časem 15,49s na nějakou dobu ujal vedení.
Absolutním vítězem v mužské kategorii se ovšem opět stali borci z Neplachovic, pro něž to byl zlatý hattrick v rámci posledních tří soutěží MSP. Jejich čas 15,02s jim zajistil první místo, ovšem za nimi jim jen těsně dýchaly na záda Bolatice s časem 15,07s. Třetí skončily Janovice, čtvrté Milostovice (15,64s) a čtvrtý domácí Sádek A (15,72s), který si vydobyl své nejlepší letošní umístění a čas, i přes malé zaváhání na spoji savic. Pouze tři družstva zůstala nehodnocena, a to Široká Niva, Pustkovec B a Oldřišov.

Ženské kategorii dominovala Svoboda s časem 18,57s. Pomyslnou smůlu zlomily holky z Hněvošic, které se umístily druhé (20,16s) a už podruhé si tak letos vystoupaly na stupně vítězů. Medailovou pozici obhájily i Vávrovice (21,10s) a za nimi se s velkým prostřikem na pravém proudu umístily Skrochovice (výsledný čas 23,99s, první sestřik 18,32s). Poslední se díky stejnému problému umístily Strahovice s časem 25,24s.

Po vyhlášení výsledků se pokračovalo pivním maratonem a štafetou na afterpárty, kterou sádečtí hasiči tradičně pořádají pro všechny své příznivce a kamarády. Závěrečné díky tedy patří právě všem zúčastěným, ať už rozhodčím, závodníkům či divákům. Doufáme, že se s vámi všemi opět sejdeme za rok, ve stejně přátelské náladě a určitě i s lepšími podmínkami na trati. :-) Požárnímu sportu zdar.