3.5/5 (2 hodnocení )

Datum soutěže: Sobota, 25. Květen 2013

Nový pořadatel MSP Kravaře

Vytvořeno: 25. Květen 2013, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2013, přečteno (x): 1700

Nový pořadatel MSP Kravaře

Nový ročník Moravskoslezského poháru byl zahájen v sobotu 25. května 2013 v Kravařích.

Kravaře pořádaly soutěž MSP premiérově. Zdejší hasičský areál je vybudován v krásném prostředí na břehu řeky Opavy. Náběh je na zámkové dlažbě a pak již následuje udržovaná travnatá dráha. Měření času zajišťovala časomíra z Velkých Hoštic.

Těsně před zahájením soutěže a ještě během nástupu pršelo, ale pak se počasí umoudřilo a soutěž proběhla bez dešťových kapek. Jen nízká teplota připomínala spíše podzim než první jarní kolo. Do Kravař přijelo celkem 25 družstev (18 mužských a 7 ženských týmů).

Že byla zima dlouhá a nebyl dostatek času na trénink se projevilo velkým množstvím chyb a tím pádem horšími časy. Přesto byly vidět i skvělé výkony. Velké Hoštice startovaly až poslední. Předvedly perfektní čas 16,79 a zaslouženě zvítězily. K vidění byl i další šestnáctkový čas. Jako druhé se umístily Neplachovice časem 16,99. Třetí místo a jediná sedmnáctka dne byla v provedení Milostovic (17,84), které navazuji na úspěšný loňský ročník. Pustkovec nebyl spokojen, protože nesplnil vlastní očekávání a časem 18,15 se umístil na 4. místě. To stejné je možno napsat o týmu Velké Hoštice B (18,48 5. místo), který letos navazuje na loňskou historii Malých Hoštic.

Jak již bylo napsáno, dělalo se mnoho chyb. Sádek měl první terč sražen v čase 17,68, ovšem druhý až 19,56. Soutěžní pokus se nepodařilo dokončit dvěma pravidelným favoritům soutěže a to vždy po chybě na proudu (Bolatice, Hněvošice). Snad se již na příštím kole v Milostovicích bude dařit lépe.

Ženská kategorie se vyvíjela takřka ve stejném duchu jako ta mužská. Hned první pokus Svobody skončil nezdarem. Podobně si vedly i Skrochovice, které však pokus dokončily v čase 29,99. A i zde nakonec vyhrál posední startující tým děvčat z Michálkovic časem 20,89. Druhé byla Strahovice v pozměněné sestavě (20,94). A třetí Hněvošice, které chybovaly na pravém proudu (22,85).

Napsat komentář

Komentujete jako host.