0.0/5 (0 hodnocení )

Vávrovická mokrá Trať

Vytvořeno: 09. Září 2012, autor: Zdeněk Svoboda, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x): 1355

Vávrovická mokrá Trať

V sobotu 1. 9. 2012 zavítal Moravskoslezský pohár k nám do Vávrovic, na své předposlední třinácté kolo. Počasí sice moc nepřálo a od rána pršelo ale kolem poledne se trošku slitovalo a přestalo pršet. Bylo sice pod mrakem ale nepršelo. Závodníky opět přivítala trať na hřišti místního fotbalového klubu a také lákavé již tradiční občerstvení v našem klasickém MESH stanu a tak se mohli závodníci posilnit pečeným kolenem, hranolkama nebo perfektně připravovené játře na topince.

Trať je zde tradičně travnatá a krátce střižená ovšem dnes byl hustý trávník dost mokrý což bylo znát na nejednom výkonu závodníků. Náběh k základně je jako obvykle u nás z trávy která pak přechází na kobercový podklad který je položen až za káď takže ani košaři nejsou nuceni se klouzat po mokré trávě. V 14 hodin se konal tradiční nástup kterému velela netradičně žena a to Anička Chryczyková ( Anny ) která převzala velení po chybějícím veliteli. Jako první šli na start domácí kterým se bohužel nedařilo a tak po zaseknutém spoji na savicích ukončili svůj neplatný pokus a červený praporek znamenal konec dobrému času. Další se na startu připravili ke svému pokusu Pustkovec A kde na postu strojníka soutěžila žena a svou roli zvládla na jedničku a po zaváhání na levém proudu dosáhli času 17:34 což by také i čas vítězný který na této soutěži nikdo nepřekonal. Nasledoval pokus Oldřišova kde zaběhli čas 21:38 a i zde byl znatelný prostřik na levém proudu. Jako další šli na čáru Pustkovec B kterým se však nedařilo na postu rozdělovače a tak si vybojovali neslavné N- ko jako neplatný pokus. Dále následoval pokus Skrochovic kde hostuje náš závodník Hynek Šnajder na postu košaře a myslím že je pro tento tým spolehlivou oporou.

Skrochovice si vysloužili čas 19:97. Dále následoval pokus Chlebičova a po nich to byli kluci z Milostovic kteří mají letos celkem vydařenou sezónu. Milostovice zvládli svůj pokus bez chybičky a svým časem 17:58 si vysloužili 3. místo. Dále naši trať okusili kluci z Jeseníku za což jsme byli rádi ale svůj pokus nedokončili i přes to jim patří díky alespoň za účast. Pak následoval pokus Hněvošic 18.66, Sádku A - neplatný pokus, Služovic - neplatný pokus a Kateřinek s časem 20,29. Další na startu byli Bolatice kteří po pomalejší vodě a ne příliš rychlé práci rozdělovače ukázali čas 17,79 a s tím 4. místo. Velké Hoštice byly jako další na startu a zde na postu košaře zaskakoval kolega z Plumlova. Díky velkému prostřiku dosáhli času 18:05 a 7. místo. Následoval pokus Kravař kteří svůj pokus dokončili po chybě při nabírání vody s časem 32:64.

Jako další šli na trať Neplachovice, moderátor závodů Honza Malý se odmlčel aby přešel na svůj post košaře. Kluci šli na jistotu a s časem 17:86 si vybojovali 5.místo. Další kdo se u nás ukázal z daleka bylo družstvo Plumlova tito hoši byli u nás poprvé a vzhledem k jejich extraligové minulosti bylo očekáváno že se bude na co koukat. Kluci dostáli své pověsti a ukázali útok s časem 17:38 kdy na levém proudu bylo sraženo v čase 16:77. Bylo vidět že to bylo spíše na jistotu a není se čemu divit vzhledem k mokré a kluzké trati. Každopádně to byla radost koukat. Dále pak následovaly pokusy Zábřehu - 22:00 a Malých Hoštic - 18:94. Po krátké přestávce ve které se jako obvykle přestavovala trať se připravovala družstva žen kterých se k nám sjelo po skromnu.

Jako první nastoupily domácí holky kterým se bohužel také pokus nevydařil a po vytrhnuté proudnici z ruky proudařky Aničky následoval červený praporek a také neplatný pokus. Jako druhé se na start postavily holky z Hněvošic které svým časem 18:94 dosáhly na 1.místo. Další byly na startu Služovice které přes chybu strojnice která nepsojila spoj dosáhly času 39:91. Další pokus patřil holkám ze Strahovic které si s časem 21:56 vybojovaly 3. místo. jako poslední družstvo žen startovalo družstvo Skrochovic Které se umístilo s časem 19:39 na druhém místě. Zde v tomto útoku ale padnul nejrychleji sestřelený terč v ženské kategorii a to v čase 17:36 na pravém proudu. Po skončení samozřejmě následovalo vyhodnocení, předávání hodnotných cen a rozloučení se se závodníky krátkým slovem starosty obce panem Miroslavem Kořistkou. Po ukončení nástupu se někteří rozjeli domů a nektřeří slavili nebo se jen bavili v našem MESH stanu. Děkuji všem soutěžícím za pěknou účast a za rok se budeme těšit zase při pořádání naší soutěže.

Napsat komentář

Komentujete jako host.