4.8/5 (6 hodnocení )

V Malých Hošticích opět překonán rekord MSP!

Vytvořeno: 25. Srpen 2012, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x): 1643

V Malých Hošticích opět překonán rekord MSP!

Třiadvacet mužských a deset ženských družstev se v sobotu 25. srpna sjelo do Malých Hoštic, aby se popralo o body ve dvanáctém kole Moravskoslezského poháru. Nováček pořadatelství se úkolu zhostil dobře a přestože počasí bylo zatažené a místy foukal silný boční vítr, který znepříjemnil mnoha družstvům sestřiky nebo je přímo poslal mezi početnou skupinu N-kařů, na loni vybudované trati padl letos už potřetí rekord MSP.

Mužskou kategorii zahájily Strahovice nepříliš vydařeným pokusem za 26.34s. Po nich startující Závada dopadla ještě hůře, neboť díky bočnímu větru a proudařům daleko od čáry nedokončila. Zahájila tak sérii neplatných pokusů, jichž diváci to odpoledne viděli hned osm. Ovšem že je malohoštická trať opravdu rychlá, přesvědčil všechny trošku překvapivě v pořadí třetí startující tým Pustkovce A, který dokázal i s krásnou ženou na stroji vypálit všem rybník a časem 16:59s (LP 16.20s) stanovil nový rekord MSP!
Všichni čekali, jak na tento pokus zareagují další favorité, jenže k jejich smůle už další šestnáctkový a dokonce ani sedmnáctkový čas nepadnul. Po sérii třech neplatných pokusů v podání Štítiny, Zábřehu a Vrbky předvedl druhý nejrychlejší čas dne Sádek (18:39s, PP 17:45s). Nedařilo se ani Hněvošicím (košař nedal koš) a Milostovicím (nezapojená proudnice). Velké Hoštice i přesto, že levý proudař u terče upadl a stříkal vleže, braly za čas 18:40s (PP 16:64s!) třetí místo. Dosavadní lídr tabulky Neplachovice po chybě rozdělovače a nesportovním chování košaře viděl za svůj pokus červený praporek. Nedařilo se ani domácím mužům, když po zaváhání proudaře na základně museli počkat s vodou. Také Bolatice nebyly se svým pokusem spokojeny, ale i přes problémy na koši braly za čas 18:92s 15 bodů.
Zatímco v mužské kategorii měla neplatný pokus třetina týmů, ženy si vedly o poznání lépe, neboť kromě Široké Nivy, která běžela mimo soutěž, dokončily všechny. Letošní suverénky MSP Bartovice tentokrát startovaly v improvizované sestavě, a tak se z vítězství radovaly Skrochovice za výborný čas 18:24s (PP dokonce 16.70!) před domácími děvčaty, která si časem 18.66s vytvořila svůj osobní rekord.
V průběžné tabulce žen se 2 kola před koncem nic nemění, vedou Bartovice se sedmnáctibodovým náskokem před Skrochovicemi a třetími Strahovicemi. To mužská kategorie se nám řádně zamíchala, protože na třetím až osmém místě přeskočily Bolatice Milostovice, Pustkovec A Malé Hoštice a Pustkovec B Hněvošice. Neplachovice v čele tabulky ztenčily svůj náskok před Velkými Hošticemi na sedmibodový rozdíl a tak se ve Vávrovicích a Neplachovicích můžeme těšit na souboj dvou letitých rivalů o prvenství. A kdo nakonec získá letošní titul? Zda počtvrté v historii MSP Neplachovice nebo potřetí Velké Hoštice? Co myslíte?

Napsat komentář

Komentujete jako host.