4.0/5 (1 hodnocení )

V Chlebičově padaly šestnáctky

Vytvořeno: 30. Červen 2012, autor: Michal Valeček , zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x): 1650

Za nádherného počasí proběhlo v sobotu 5. kolo Moravskoslezského Poháru v Chlebičově. Zdejší trať je tradičně jednou z nejrychlejších v MSP, což také letos nejlepší týmy potvrdily.

Hned na úvod předvedly skvělý výkon Bolatice, které časem 16,91s překonaly dosavadní rekord trati (v roce 2011 vyhrály Neplachovice v čase 17,00s). Jak se posléze ukázalo, byl to také čas vítězný, neboť další favorité, startující až v závěru startovního pole, ho již nedokázali překonat. Jen těsně za Bolaticemi skončily Neplachovice s časem 16,93s, přičemž pravý proudař shodil ve vynikajícím čase 16,46s. Až třetí po předchozích třech vítězstvích tentokrát díky pádu pravého proudaře skončily Velké Hoštice, i přesto se dostaly po pěti kolech do průběžného vedení MSP o bod před Milostovice. Řada dalších favoritů selhala. Především tradičně silný Pustkovec opětovnou chybou na rozdělovači soutěž vůbec nedokončil a bezpochyby překvapením bylo až 12. místo Hněvošic po zaváhání obou proudařů. Na špatné sestřiky doplatilo i domácí družstvo z Chlebičova.

V ženské soutěži potvrdily roli hlavních favoritek Bartovice, které suverénně vyhrály s časem 17,81s a o takřka dvě vteřiny porazily zbytek startovního pole. Druhé místo si z Chlebičova odvezly ženy z Michálkovic, třetí skončily Hněvošice po potížích na spoji savic. Až čtvrtý tentokrát skončil tým ze Skrochovic, především kvůli chybám na koši a levém proudu.

Podobně jako u mužů, také u žen došlo díky tomu ke změně v průběžném vedení a do čela MSP se po pěti kolech dostaly Bartovice. Smolně dopadla soutěž pro družstvo ze Strahovic, když pravá proudařka shodila v čase 17,84s, avšak levá proudařka nedoběhla a z velké dálky se jí podařilo shodit terč až v čase 22,15s, čímž se Strahovice zařadily na páté místo. Celá soutěž byla zakončena v 17:00 slavnostním nástupem.