4.0/5 (2 hodnocení )

Sádek

Vytvořeno: 16. Červen 2012, autor: Petr Fojtík, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x): 1452

Sádek

3. kolo Moravskoslezského poháru letos pořádal Sádek, kde se soutěž opět přesunula ze sychravého podzimu na prosluněný červen. Nutno podotknout, že počasí se skutečně vydařilo a účast byla veliká - celkem 23 družstev mužů a 7 družstev žen. Navíc se soutěže zúčastnilo dokonce i pár kolegů z Hasičské ligy - Praděd, jmenovitě Janovice, Vrbno pod Pradědem a Velké Kunětice.

Trať zůstala stejná jako v předcházejících ročnících MSP - dlažděný náběh a následná travnatá rovinka. Celou soutěž potom odstartovalo domácí družstvo Sádek B, jehož pravý proudař sestřikl ve výsledném času 18,95s. To chlapcům sice nakonec přineslo krásné 8. místo, ale zároveň i řádné nervy. Hned za nimi se totiž umístily Michálkovice s časem 18,96s, před nimi potom Pustkovec (18,91s) a Pustkovec B (18,92s).

Na prvním místě se umístily opět Velké Hoštice s časem 17,26s na pravém, ovšem 16,63s na levém proudu! Tím hoši opět potvrdili svou pozici žhavého favorita na celkového vítěze Moravskoslezského poháru. A kdo jiný se umístil na druhém a třetím místě, než jejich největší konkurenti z Neplachovic (17:71) a Milostovic (18:01). V patách velké trojky potom stály družstva Malých Hoštic (18,80s) a Chlebičova(18,80s)

Za zmínku stojí výkon družstva z Janovic. Hoši nejsou ze svých soutěžích vůbec zvyklí na tři béčkové hadice, ale i přes problémy na koši se dokázali probojovat až na krásné 14. místo, v těsném závěsu za domácím Sádkem A. Levý sádecký proudař totiž prostříkal dvě vteřiny a z vysněné sedmnáctky se stal čas 19,48s, což byla opravdu škoda, když jejich první čas (17,45s) by v pořádku stačil na druhé místo.

Tak skončila soutěž mužů a po zkrácení tratě byla štafeta předána ženám. Jako první odstartovaly Hněvošice, jejichž výkon bohužel stačil až na poslední místo. Za nimi následovaly ženy ze Strahovic, které se s časem 21,37s nakrátko dokázaly ujmout vedení. Toho je nakonec zbavily Skrochovice, jež skoro jako jediné dokázaly prolomit hranici dvaceti sekund, v čase 18,45s na pravém a 19,52s na levém proudu. Na třetím místě se překvapivě umístily holky z Březové (21,99s) a bramborovou medaili si odnesly kobry z Velkých Heraltic (23,01s). V jejich případ je ale třeba připomenout těch 19,82s na pravém terči.

Večer se potom mohlo pár nadšenců sejít na afterpárty, jejíž následky se kapku podepsala na jejich nadcházejícím výkonu v Milostovicích. Jestli kladně nebo záporně, o tom už se lze dočíst v jiné reportáži.

Nakonec je třeba přiznat velké díky všem těm, co se zasloužili o plynulý chod soutěže. Ať už to byli rozhodčí nebo jen lidi za barem. Tak tedy doufejme, že se tu za rok opět v dobré náladě sejdeme.

Napsat komentář

Komentujete jako host.