3.3/5 (3 hodnocení )

Milostovice - čtvrté kolo

Vytvořeno: 17. Červen 2012, autor: y@r!n, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x): 1382

Milostovice - čtvrté kolo

Nádherné slunečné počasí s letními teplotami, vůně rozpáleného uďáku a výborně připravená trať, to vše čekalo v neděli 17. června odpoledne na 14. hodinu, kdy bylo zahájeno 4. kolo moravskoslezského poháru 2012 v Milostovicích.

Krátce střižené travnaté hřiště mírně z kopce s pevným podkladem s kobercem kolem základny poskytlo všem 18 mužským a 8 ženským zúčastněným týmům ideální podmínky na vylepšení svých osobních rekordů.

Realita však byla po prvních desíti útocích někde jinde. Hned čtyřem týmům se nepodařilo svůj útok dokončit. Nenabraná voda Služovických, rozpojení „béčkového" spoje Vrbky, chyba na rozdělovači letos trápícího se „áčka" Pustkovce a hned několik chyb v útoku Vávrovic. Po desíti útocích tak vedli borci z Hněvošic časem 18,03s o pouhou setinu před vedoucím týmem seriálu MSP 2012, domácími Milostovicemi. Toto pořadí se začalo měnit až při nástupu silné trojky. Bolatice, Velké Hoštice a Neplachovice se v tomto pořadí porvaly o místa nejvyšší. Bolatice daly zapomenout svým letošním nepovedeným výkonům a s prvním sestřikem pod 17 sekund (16,94s) a s výsledným časem 17,25 s se nachvíli ohřáli na špici, protože hned po jejich parádním pokusu přišel útok snů Velkých Hoštic na hranici možností, kdy na levém proudu srazil Pavel Šnajdrterč v neskutečném čase 15,80 s!!! Výsledný čas byl sice až 17,19 s, ale i to nakonec Hošticím stačilo k vítězství. Neplachovice se svým precizním útokem časem 17,22 s vklínily na druhou pozici mezi Velké Hoštice a Bolatice. Když už to vypadalo, že se pořadí na prvních pěti místech nezmění, nastoupilo družstvo Malých Hoštic. Svým osobním rekordem, časem 17,56 s, zabrnkalo na nervy vedoucí trojici a celkově se umístilo na 4. místě. Na 5. pak Hněvošice a 6. Milostovice.

Po zkrácení trati o 20 metrů, si již mohla své nářadí chystat družstva žen. Jak již bylo napsáno, soutěže se zúčastnilo v této kategorii celkem 8 družstev. K vidění byly spíše útoky na jistotu a tak pod 20 sekund se dostalo až v pořadí 5. družstvo žen ze Strahovic a s časem 18,90 s se na chvíli ohřálo na prvním místě, protože hned po nich nastoupily ženy z Bartovic, které kde letos přijely, tam vyhrály, a s časem 17,86 s braly plný počet bodů i v Milostovicích. Nic na tom v následujícím útoku nezměnily ani celkově vedoucí ženy ze Skrochovic, které se s časem 19,21s umístily na celkovém 3. místě.

Celkové pořadí MSP 2012 se v mužské kategorii na prvních třech místech nezměnilo. Stále si překvapivě drží první pozici Milostovice se 76 body, ale na 2. místě je už jen o bod s letos vynikající formou běhající extraligové družstvo z Velkých Hoštic a 9 bodů za nimi jsou 3. Neplachovice. V ženské kategorii vedou celkově s 50 body díky neúčasti Bartovic na soutěži 3. kola MSP v Sádku Skrochovice, 2. jsou s pětibodovou ztrátou Bartovice a na 3. místě s 39 body Strahovice.

Napsat komentář

Komentujete jako host.