5.0/5 (2 hodnocení )

Druhé kolo v Michálkovicích

Vytvořeno: 03. Červen 2012, autor: SDH Michálkovice, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x): 1474

Druhé kolo v Michálkovicích

2. kolo Moravskoslezského poháru se konalo v neděli 3. 6. 2012 v areálu hasičské zbrojnice v Ostravě-Michálkovicích. Tradičně soutěž začala nástupem, kdy soutěžní družstva přivítal starosta SDH Jiří Včelný a starosta obce ing. Martin Juroška.

V Michálkovicích se trať skládá z betonového náběhu, na který navazuje travnatý povrch. Trať není sice dokonale rovná, ale zato velmi rychlá, což se během dne potvrdilo. Soutěže se zúčastnilo celkem 33 soutěžních družstev (20 mužských a 13 ženských). Prvním soutěžním družstvem na startu bylo již tradičně domácí družstvo, které po několika zaváháních v netradiční sestavě předvedlo čas 19,20 sekundy, což nakonec stačilo na 8. místo. Po domácích se na startu objevilo družstvo z Dolní Bečvy, našeho družebního sboru, které po zaváhání na koši předvedlo čas kolem 22 sekund. Poté se na startu objevila družstva Sádek B, Služovice, Malé Hoštice, Vrbka. Všechny tyto týmy měli problémy s dotažením hadic na hranici stříkání a s tím spojeným sestřikem terčů. Průlom předvedlo až družstvo z Neplachovic, které předvedlo čas 17.23, který nakonec stačil na celkové druhé místo v soutěži. Krásný pokus předvedlo i družstvo Hněvošic s docíleným časem 18,08 s což byl 4. nejrychlejší útok soutěže. Oldřišovu už se nepodařilo navázat na předchozí družstva, zastavila je rozpojená hadice na rozdělovači. První desítku uzavřelo družstvo Vávrovic.

Tu druhou polovinu, jak se později ukázalo nejzajímavější a výkonem družstva Velkých Hoštic nejhodnotnější, otevřelo družstvo Zábřehu. Tomu se nedařilo a po chybách předvedl nejpomalejší hodnocený útok soutěže. Již tradiční favorit soutěže, družstvo Bolatic očekávání fanoušků nezklamalo. Kluci předvedli krásný útok s časem 17.92 s, který stačil na třetí příčku v celkovém hodnocení. To byla předzvěst nejlepšího výkonu dne. Po družstvech Mistřovic a Sádku, kterým se nedařilo, jak chtěli, nastoupilo na startovní čáru družstvo Velkých Hoštic. Pro Velké Hoštice, stejně jako pro Neplachovice, to byla první soutěž v MSP letošního roku. První soutěže v Sádku se nezúčastnili, jelikož ve stejném termínu se konala soutěž Extraligy. Kluci se na letošní sezónu připravili velmi dobře a po vítězství na souztěži Extraligy předvedli na v Moravskoslezském poháru nádherný výkon. Soutěž v Michálkovicích vyhráli s časem 16.87 s. Po tomto skvělém výkonu se na trati představili ještě družstva Milostovic a Pustkovce B, které se s časy okolo osmnácti vteřin umístili na 5. a 6. místo. Soutěž mužů ukončilo družstvo Strahovic, kterému se útok nepovedl. A tak kluci mohli být spokojeni alespoň s poslední bodovanou příčkou.

Po ukončení soutěže mužů následovalo přestavění trati a ženská soutěž mohla začít. Jako u mužů zahajovalo družstvo domácí. Holky předvedly pěkný útok se sestřikem prvního proudu 18,79 s. Druhý proud měl ovšem problémy a pro prostřiku se časomíra zastavila na konečném čase 19,96 s. Což v konečném hodnocení stačilo na krásnou třetí příčku. Celou soutěž ovšem ovládlo družstvo Bartovic s časem 19,03 s následováno ženami ze Skrochovic. Opět s devatenáctkovým časem – 19,50 s. ženám se na trati již tolik nedařilo. Jen první tři družstva docílili času pod dvacet vteřin. Družstva jako Hněvošice, Strahovice, Služovice a Vávrovice své pokusy ukončily v časech nad 21 sekund. Tyto družstva si rozdělili i body v cekovém hodnocení MSP. Ostatní družstva, jako Muglinov, Bartovic B a Pustá Polom, své pokusy nedokončily a byla nehodnocena. Soutěž byla ukončena pokusy mimo soutěž, kdy se v rámci tréninku na Krajské postupové kola, předvedly družstva dorostenek a žen z Michálkovic.

Soutěž proběhla ve svižném tempu bez větších komplikací. Snad byli v Michálkovicích všichni spokojení. Pro pořádající sbor to byl velmi náročný víkend (v sobotu se v Michálkovicích konal Den dětí, který připravoval stejný kolektiv). Těmto lidem patří velký dík za nasazení, s jakým soutěž připravili.

Poděkování patří také soutěžním družstvům, která se soutěže zúčastnila. Snad jsme jejich důvěru, kterou do nás svým hlasováním vložili, nezklamali. V neposlední řadě chceme poděkovat sponzorům za finanční pomoc při realizaci soutěže.

Napsat komentář

Komentujete jako host.