Reportáže 2012

Finálová soutěž v Neplachovicích

Publikováno: 16. Září 2012, autor: , zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x) 1718

Finálová soutěž v Neplachovicích

Již se stává pomalu zvykem, že poslední kolo Moravsko-slezského poháru pořádáme u nás v Neplachovicích. Právě letos to byl jubilejní desátý rok, kdy na této poměrně nové hasičské dráze podobné závody pořádáme. Tento rok vyšel termín na sobotu 15. září 2012. Počasí v průběhu týdne vypadalo všelijak, takže bylo těžké navzdory optimistickým předpovědím věřit, že bude opravdu hezky. Nakonec bylo i nebylo. Do sobotního rána jsme se probudili za krásného počasí, ovšem v průběhu dopoledne se začalo zatahovat a než začala soutěž, bylo na obloze zataženo, mraky jak v hororovém filmu a dvakrát teplo taky nebylo. Naštěstí nepršelo a vítr byl taky zanedbatelný.

Vávrovická mokrá Trať

Publikováno: 09. Září 2012, autor: Zdeněk Svoboda, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x) 1354

Vávrovická mokrá Trať

V sobotu 1. 9. 2012 zavítal Moravskoslezský pohár k nám do Vávrovic, na své předposlední třinácté kolo. Počasí sice moc nepřálo a od rána pršelo ale kolem poledne se trošku slitovalo a přestalo pršet. Bylo sice pod mrakem ale nepršelo. Závodníky opět přivítala trať na hřišti místního fotbalového klubu a také lákavé již tradiční občerstvení v našem klasickém MESH stanu a tak se mohli závodníci posilnit pečeným kolenem, hranolkama nebo perfektně připravovené játře na topince.

V Malých Hošticích opět překonán rekord MSP!

Publikováno: 25. Srpen 2012, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x) 1642

V Malých Hošticích opět překonán rekord MSP!

Třiadvacet mužských a deset ženských družstev se v sobotu 25. srpna sjelo do Malých Hoštic, aby se popralo o body ve dvanáctém kole Moravskoslezského poháru. Nováček pořadatelství se úkolu zhostil dobře a přestože počasí bylo zatažené a místy foukal silný boční vítr, který znepříjemnil mnoha družstvům sestřiky nebo je přímo poslal mezi početnou skupinu N-kařů, na loni vybudované trati padl letos už potřetí rekord MSP.

MSP a Extraliga ve Velkých Hošticích

Publikováno: 15. Červenec 2012, autor: Jiří Winkler, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x) 1301

MSP a Extraliga ve Velkých Hošticích

Za ne příliš krásného počasí se 15. července 2011 sjeli do Velkých Hoštic dobrovolní hasiči z celé České Republiky, aby se zúčastnili 9. kola Extraligy ČR v požárním útoku a zároveň 7. kola Moravskoslezského poháru. Kvalitně připravená trat slibovala výbornou podívanou a to jak v mužské tak v ženské kategorii.

V Chlebičově padaly šestnáctky

Publikováno: 30. Červen 2012, autor: Michal Valeček , zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x) 1711

V Chlebičově padaly šestnáctky

Za nádherného počasí proběhlo v sobotu 5. kolo Moravskoslezského Poháru v Chlebičově. Zdejší trať je tradičně jednou z nejrychlejších v MSP, což také letos nejlepší týmy potvrdily.

Milostovice - čtvrté kolo

Publikováno: 17. Červen 2012, autor: y@r!n, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x) 1382

Milostovice - čtvrté kolo

Nádherné slunečné počasí s letními teplotami, vůně rozpáleného uďáku a výborně připravená trať, to vše čekalo v neděli 17. června odpoledne na 14. hodinu, kdy bylo zahájeno 4. kolo moravskoslezského poháru 2012 v Milostovicích.

Krátce střižené travnaté hřiště mírně z kopce s pevným podkladem s kobercem kolem základny poskytlo všem 18 mužským a 8 ženským zúčastněným týmům ideální podmínky na vylepšení svých osobních rekordů.

Sádek

Publikováno: 16. Červen 2012, autor: Petr Fojtík, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x) 1451

Sádek

3. kolo Moravskoslezského poháru letos pořádal Sádek, kde se soutěž opět přesunula ze sychravého podzimu na prosluněný červen. Nutno podotknout, že počasí se skutečně vydařilo a účast byla veliká - celkem 23 družstev mužů a 7 družstev žen. Navíc se soutěže zúčastnilo dokonce i pár kolegů z Hasičské ligy - Praděd, jmenovitě Janovice, Vrbno pod Pradědem a Velké Kunětice.

Druhé kolo v Michálkovicích

Publikováno: 03. Červen 2012, autor: SDH Michálkovice, zařazeno do Reportáže 2012, přečteno (x) 1473

Druhé kolo v Michálkovicích

2. kolo Moravskoslezského poháru se konalo v neděli 3. 6. 2012 v areálu hasičské zbrojnice v Ostravě-Michálkovicích. Tradičně soutěž začala nástupem, kdy soutěžní družstva přivítal starosta SDH Jiří Včelný a starosta obce ing. Martin Juroška.