0.0/5 (0 hodnocení )

V Chlebičově padl rekord trati

Vytvořeno: 11. Červen 2011, autor: Michal Valeček, zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x): 1480

V Chlebičově padl rekord trati
Za krásného počasí se v sobotu 11. 6. 2011 konalo v Chlebičově 4. kolo Moravskoslezského poháru. Muži soutěžili na trati 3B, ženy poté klasicky na 2B. Po slavnostním nástupu zahájilo celou soutěž mužstvo Sádku B, avšak útok se jim nepodařil dokončit. Na každé soutěži poutají velkou pozornost domácí mužstva a ani zde to nebylo jinak. Obzvláště, když domácí na vlastní trati ještě v rámci MSP nikdy nedokončili svůj útok. Tentokrát se to však již povedlo a přes zaváhání na rozdělovači se domácím proudařům podařilo sestříknout v čase 19:84, který v konečném účtování znamenal 10. místo. Skvělý výkon předvedly Milostovice, kterým spadla ze základny savice, a nemohly si jí už opravit. Přesto vše zvládli na výbornou a za těchto okolností skvělým časem 18:66 se zařadili na solidní 7. místo.

Vzápětí po Milostovicích se na start postavili obhájci celkového vítězství v MSP a rovněž držitelé rekordu trati v Chlebičově (17:08), kluci s Neplachovic. Jejich takřka dokonale provedený útok znamenal nový rekord trati 17:00, a kromě toho nakonec i 20 bodů za první místo, protože další favorité tento čas již nedokázali překonat. Hněvošice kvůli problémům s nachystáním koše startovali dokonce s vypnutým závodní strojem, i přesto dosáhli výborných 17:75 a 4. místa. Po nich nastoupil vítěz z posledního kola MSP ve Svobodě, tým Pustkovce. Chybou košaře se však nepodařilo týmu nabrat a tak Pustkovec nedokončil již třetí ze čtyř kol! Nejblíže k pokoření Neplachovic měly určitě Bolatice (dosavadní leader MSP), jejichž pravý proudař sestříkl v čase 16:86, nepatrný prostřik jeho kolegy však znamenal čas 17:25 a nakonec až 3. místo, jelikož je záhy předběhli kluci s Velkých Hoštic A, kterým se na místní trati tradičně daří (2007-2. míst, 2008-2. místo, 2009-1. místo) časem 17:17. Za zmínku stojí ještě výkon Sádku A, který si časem 17:83 vylepšil na zdejší trati svůj osobní rekord a vybojoval 5. místo. Po Sádku se pak až do konce závodu na předních místech nic nezměnilo.

Ženská kategorie začala velmi zostra, když se jako první postavil na start vedoucí tým MSP a obhájce prvenství, tým ze Svobody. A holky zahájili skvělým časem 18:32, když první sestřik v čase 16:82 by znamenal dokonce rekord trati v ženské kategorii. Druhým favoritem v ženské kategorii byly Hněvošice, které na místní trati vždy v rámci MSP zvítězily. A blízko tomu byly i letos, když zůstaly pouhou jednu setinu (18:33) za časem Svobody, který se ukázal jako vítězný. Na třetím místě se dlouho držely holky ze Služovic s časem 20:58, avšak poslední startující tým z Jamnice, přes drobné problémy na koši, nakonec dokázal Služovice porazit (20:37).

Na závěr bychom chtěli poděkovat za účast všem týmům a také rozhodčím, fanouškům, divákům a všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu celé soutěže.

Napsat komentář

Komentujete jako host.