0.0/5 (0 hodnocení )

Startujeme opět v Michálkovicích

Vytvořeno: 22. Květen 2011, autor: Rostislav Holec, zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x): 1273

Startujeme opět v Michálkovicích
Další ročník Moravskoslezského poháru jsme zahájili v Ostravě Michálkovicích. Tradičně jsme se sešli před 14 hodinou v areálu místní hasičské zbrojnice. Na 1. kolo poháru zavítalo 36 družstev, 27 mužských a 9 ženských. Po slavnostním zahájení se jako první na základnu netradičně připravili muži z Pusté Polomi.Trať v Michálkovicích je složena z betonového prostoru kolem základny a poté na beton navazuje travnatá plocha. Muži soupeří na trati 3B, ženy 2B.

První družstva startovní listiny se potýkala s problémem odstartovat na první pokus, což se pravděpodobně projevilo i na celkovém výsledku, Pustá Polom a Pustkovec nehodnoceni. Dolní Lhota 21,4, Chlebičov se Štěpánkovicemi se dostali těsně pod 20 sekund. Strahovice a Koběřice navázali na první dvě družstva nehodnoceným pokusem. Milostovice se předvedli časem pod 19 sekund, který nakonec znamenal celkově 7. místo. Po Milostovicích se na startu ukázalo družstvo mužů z Neplachovic, úřadujících mistrů MSP, kteří předvedli čas 17,47, což znamenalo celkově 2. místo v soutěži. Dále se do soutěže zapojili Oldřišov,Luboměř, Kateřinky, Služovice, Zábřeh-B, žádné z těchto družstev neukázalo výsledek, který by znamenal umístění do desátého místa a tedy body navíc. Šestým nejrychlejším časem soutěže zahájil sezónu Sádek-A. Nenechali se zostudit ani držitelé rekordu z Michálkovic, Bolatice-A, které skončili se svým časem 17,97 na 4. místě.

Po těchto družstvech se na základnu připravilo áčko z Velkých Hoštic, které si časem 17,36 zajistilo vítězství v této soutěži, když porazili Neplachovice o 11 setin sekundy. Čas Velkých Hoštic se pokoušeli překonat muži z Hněvošic, ale zaostali za Velkými Hošticemi o necelou půl sekundu a zajistili si celkově 3. místo. Sádek-B se předvedl osmým nejrychlejším časem soutěže, Velké Hoštice-B se umístili na 5. místě. Poté se na startu objevilo domácí družstvo, které čekalo na několik dorostenců, kteří se vraceli s úspěšného okresního kola. Bohužel po problémech s mašinou, byli nehodnoceni, stejně jako o několik družstev později běžící béčko. Muži ze Zábřehu skončili na 8. místě. Dále se v Michálkovicích ukázalo družstvo z Muglinova, Hošťálkovic, Vávrovic a Oprechtic. Všechna tato družstva již nepromluvila do první desítky.

Pro rekapitulaci, 1. místo – Velké Hoštice-A 17,36, 2. místo – Neplachovice 17,47 a 3. místo – Hněvošice 17,83. To byli stupně vítězů, dále si body odvezli postupně Bolatice A, Velké Hoštice-B, Sádek-A, Milostovice, Sádek-B, Zábřeh-A a Štěpánkovice.

Přišel čas na zkrácení dráhy a již tradičně ženskou kategorii zahájilo domácí družstvo, které se předvedlo 6. časem v domácí soutěži. Ostravským týmům se nedařilo a potvrdili to sousedící Bartovice i Muglinov neplatným pokusem. Jediným časem pod 20 sekund a i vítězným se předvedly ženy ze Svobody. Časy pod 21 sekund předvedly ženy z Hněvošic a Skrochovic, které si zajistily stupně vítězů spolu se Svobodou. Body navíc si odvezly Služovice a Strahovice.A posledním družstev žen, které se ukázalo na Michálkovice trati, bylo družstvo žen z Vávrovic, které si odvezlo pouze 5 bodů za nástup.

Děkujeme všem družstvům, že opět přijeli na naši soutěž, děkujeme rozhodčím a děkujeme návštěvníkům, kteří spolu se soutěžícími vytvořili krásnou atmosféru na 1. kole Moravskoslezského poháru.

Napsat komentář

Komentujete jako host.