5.0/5 (1 hodnocení )

Poslední kolo a večírek v Neplachovicích

Vytvořeno: 20. Září 2011, autor: , zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x): 1716

Reportáž z posledního kola MSP 2011 Neplachovice

Poslední kolo a večírek v Neplachovicích

Bylo, nebylo . . . ?! Takhle se asi většina z nás ptala v neděli po večírku, který ukončil naši soutěž MSP v Neplachovicích. Večírek to byl vydařený s hojnou účastí jak závodníků, tak neplachovských domorodců. Ale co soutěž samotná? Vezměme to pěkně popořádku.

Naše soutěž byla zároveň posledním letošním kolem Moravskoslezského poháru v požárním útoku pro rok 2011. Naplánovaná byla na sobotu 17. září od 14.00 hodin a v tomto termínu se i konala. I když je v září počasí dost ošemetné, tak tuhle sobotu se vydařilo na jedničku. Ta otravná koule zase svítila jak o závod, ale naštěstí foukal slabý vítr a tak nebylo horko.

Na soutěž k nám přijelo 26 týmu mužů a 8 týmů žen. Z našeho okrsku si přijeli zazávodit děvčata a muži ze Skrochovic a Vávrovic. Nikdo jiný opět nedorazil. Zato z družstev moravskoslezského poháru se sjeli snad všichni pravidelní účastníci. Mohli jsme na startovní listině vidět i družstva z moravskoslezské ligy, která se jezdí na ostravsku a frýdeckomístecku. A nevedli si vůbec špatně. Družstvo z Oprechtic skončilo na druhém místě a Luboměř na místě sedmém. Když se vrátím k našemu okrsku, tak zde nejlíp dopadly děvčata ze Skrochovic, která vybojovala druhé místo a v celkovém seriálu si tak zajistili konečné třetí místo. Zato nám, domácím, se moc nevedlo. Pokus jsme měli rozběhnutý na výbornou, stejně tak i shozen pravý terč. Ovšem levému proudaři se za zadkem zalomila hadice a to k dobrému sestřiku vůbec nepřispělo. Nakonec jsme s časem 19,66 zůstali na devátém místě.

Přiblížím vám alespoň v kostce, jak soutěž probíhala:

 • My (domácí Neplachovice) jsme startovali jako první a díky špatnému sestřiku na levém proudu jsme s časem 19,66 skončili na místě devátém.
 • Po nás startoval Pustkovec. Těm se celkově začalo dařit a čekali jsme slušný výkon. Ten nakonec padl a s časem 17,90 skočili na místě čtvrtém.
 • Poté startovaly Oprechtice. V tu chvíli nejrychlejší čas (17,49) ale nakonec druhé místo. Osobně překvapili svým bezchybným výkonem na 3B hadice, které se u nich nejezdí.
 • Vrbka startovala jako čtvrtá a díky závadě na pistoli a ulitému startu odběhli až napotřetí. Zde byly problémy na koši a rozdělovači, které měly za následek pozdní výstřik a sestřik v čase 21,77 a místo patnácté.
 • I Dolní Lhota startovala na dvakrát. Chlapi mají novou mašinu, která nezklamala. Ovšem proudaři nestačili doběhnout tam, kam by bylo potřeba, a z velké dálky prostříkali na čas 22,27. Vpravo ale fantastických 17,79. Celkově tedy místo šestnácté.
 • Následovaly družstva jako Chlebičov, Služovice, Zábřeh nebo Oldřišov, kdy požární útoky neměly žádné výrazné nedostatky, ale vše zhatili proudaři, kteří buď prostříkali, nebo nezapojili proudnici a poslali svůj tým na konec výsledkové listiny.
 • Mezi tyto týmy můžeme počítat i Sádek nebo Bolatice. Zde ale nebyly prostřiky tak výrazné a ještě stačili na umístění v první desítce.
 • Téměř jako přes kopírák bylo vystoupení Velkých Hoštic a jejich B týmu. Vynikající čas nalevo a horší napravo oběma týmům (A-tým 18,72; B-tým 18,13)  zajistil šesté a páté místo.
 • Za zmínku stojí výborný výkon divoce poskládaného týmu ze Štěpánkovic, které skončili na místě třetím s časem 17,56.
 • A vůbec nejlepší čas docílili kluci z Hněvošic, kteří startovali jako poslední. Ti se s tím moc nemazlili a časem 17,33 soutěž vyhráli. Tento skvělý výkon jim zajistil konečné třetí místo v MSP pro tuto sezonu.
 • V ženské kategorii startovaly jako první ženy ze Svobody. Ty šly s klidnou hlavou, protože celkové vítězství v MSP jim už nikdo vzít nemohl. A podle toho dopadl i jejich požární útok, kdy časem 18,18 suveréně vyhrály.
 • Jako druhé se připravovaly Hněvošice. Děvčatům však na poslední chvíli spadl koš. Když si jej šli opravit, tak si dostatečně nepohlídaly čas přípravy a nestihli jí ve stanovený čas. Takže neplatný pokus.
 • Třetí odstartovaly Strahovice. Holky se ale asi víc těšili na večírek, místo na svůj pokus a nepodařilo se jim vytáhnout vodu. Po opětovném nabrání skončili s nejhorším časem 26,94 na místě šestém.
 • Dále jsme mohli vidět děvčata z Vávrovic, které toho letos moc neodjely. To se bohužel odrazilo na jejich požárním útoku. Čas 23,71 a páté místo.
 • Stejně tak i následující družstvo z Michálkovic. Děvčata skončila na MČR v Ostravě na druhém místě, ale u nás jim to nikterak nepomohlo a s nenasazeným košem skončila na místě posledním v kategorii nedokončených pokusů.
 • Další tým, Služovice, měly obrovskou radost z třetího místa. Na pravém terči sice výraznější prostřik, ale i tak jim to stačilo nato, aby mohly oslavovat skvělé umístění (čas 20,55).
 • Jako předposlední již zmiňované Skrochovice předvedly svůj standard a bezchybným útokem obhájili druhé místo s časem 19,47.
 • A poslední se představilo družstvo složené z děvčat Pustkovce a Martinova. Čas 20,91 a čtvrté místo není vůbec špatné.
Jak jsem již psal v úvodu, po soutěži samotné se vše přestěhovalo do areálu vedlejší střelnice, kde proběhla taneční zábava do pozdních ranních hodin. Účast byla veliká. Všichni tak mohli neoficiálně oslavit konec MSP pro letošní sezonu. Oficiální ukončení sezony a vyhlášení celkových výsledků proběhne 22. října 2011 ve Štěpánkovicích.

O autorovi:

marvays

marvays

tvorba internetových stránek, fotografování . . .
info@marvays.cz | http://marvays.cz  | +420 776 293 878

Komentáře (4)

 • simicek

  simicek

  24 Září 2011 v 08:11|
  Už jsem to jednou psal ale nikdo neodpověděl. Při účasti na několika soutěžích MSP se cítíme poškozeni SDH luboměř na jedné soutěži se za náš poplatek doškoloval rozhodč přípravné základny . Na další nesepla časomíra a čtu že jsme se nezůčastnili závěrečného nástupu v Neplachovicích tak tedy dost překlepů.Dík za odpověď sdh luboměř.

  Odpovědět

 • Honza Malý

  Honza Malý

  25 Září 2011 v 12:23|
  Mohu se vyjádřit pouze k časomíře. To, že se vám nezastavila časomíra se stalo tak, že terč na levé straně se po sestřiku vrátil zpět do původní polohy, respektive nebyl proudem vody úplně překlopen a vrátil se zpět z mezní úvrati. Chyba byla, že se seply spínače a rozsvítilo světlo. Je to chyba, která se projevila poprvé a dost mě to překvapilo. Silně se však ohrazuji k větě "v Neplachovicích nejde časomíra a ví se o tom že to někdy dělá" Pokud bych se s tímto problémem už setkal, tak terče upravím tak, aby se to stát nemohlo. Omlouvám se za to, ale jinak tato časomíra odměřila mnoho soutěží a tréninků a nikdy takový problém nebyl. Jinak se stálo, že nevystřelily 4 náboje, ale za to odpovědnost úplně odmítám, protože náboje nevyrábím:))

  Odpovědět

 • jiljič

  jiljič

  29 Září 2011 v 07:25|
  tak tedy omlouvám se už jsem to přečetl a moc díky

  Odpovědět

Napsat komentář

Komentujete jako host.