3.0/5 (1 hodnocení )

Byť do kopce, na časech to nebylo znát

Vytvořeno: 10. Září 2011, autor: Gregořica Dušan, zařazeno do Reportáže 2011, přečteno (x): 1668

Reportáž 13. kola MSP 2011 v Sádku.

Byť do kopce, na časech to nebylo znát

V sobotu 10. 9. 2011 se uskutečnilo v Sádku 13.kolo MSP. Letos Sádek svou soutěž přesunul z tradičního června na září. Počasí bylo příznivé, ne jako loni a tak mohli muži běžet 3B. Velikým překvapením byla vysoká účast startujících družstev, která nebývá při posledních kolech obvyklá. Startovalo 23 mužských a 10 ženských družstev.

Na start šli jako první domácí se svým B týmem. Bohužel měli problémy se spojením savic a tomu odpovídal i výsledný čas 20:34, celkově to stačilo na 10. místo. Jako druzí se na start postavili kluci z Ostravy Zábřehu a jejich čas 18:79 byl na dlouho vedoucím časem.

Po tomto útoku totiž nastala série spíše neúspěšných pokusů , kterou přerušilo až domácí družstvo a to svým podařeným útokem s časem 17:85. Domácí se však z výsledku radovali pouze 10 minut, jelikož se na start postavili kluci z Pustovce, kterým se poslední kola daří a i přes krkolomný pád na rozdělovači se jim časomíra zastavila na výsledných 17:50, tento čas jim opět stačil na 1.místo.

Borcům z Bolatic krásně rozběhlý útok bohužel přerušila roztržená B hadice od mašiny a kluci tak nedokončili. Dalším družstvem, které také nedokončilo svůj pokus byli Hněvošice, nezapojené C na rozdělovači rozhodlo, že si body ze Sádku neodvezou. Letošní lídr sezóny Velké Hoštice A, nenechal nic náhodě a časem 17:63 si zajistil 2. místo a celkově i 1. místo v tomto ročníku MSP. Mladící z Velkých Hoštic B chtěli brát body, ale nesebrané klubko na proudu a následné nedotažení proudaře je zařadilo mezi nedokončené pokusy.

Za zmínku stojí i výkon Milostovic , kde na jednom terči měli sraženo v 17:45, bohužel druhý terč srazili až v 18:90 a skončili tak na 6.místě. Sérii sedmnáctek zakončilo poslední startovní družstvo a to Neplachovice. Prostřik na levém terči jim zastavil časomíru až v 17:97 a tak se kluci museli spokojit s nepopulárním 4. místem. Na 7.místě skončili Malé Hoštice časem 19:33, 8. místo patřilo Kateřinkám čas 19:62 a 9.skončili Štěpánkovice s časem 19:80. Desítku bodovaných míst zakončilo již zmíněné družstvo Sádku B.

Po menší pauze a úpravě trati, se soutěž přehoupla do své druhé části. Na start se chystalo 10 ženských týmů. O první příčky se poprali vedoucí týmy MSP. Krásným časem 17:65 si holky z Hněvošice zajistili 1.místo. Skrochovice potvrdili, že umí a čas 18:88 jim stačil na 3. místo. Vedoucímu týmu MSP, holkám ze Svobody, se útok napoprvé nepovedl. Po protestu, který musel hlavní rozhodčí uznat , jeli holky jako poslední ještě jednou. To už nezaváhali a potvrdili , že tato sezóna jim po právu patří. Časem 17:65 si stejně jako Hněvošice odvážejí ze Sádku 1.místo. Na pěkném 4. místě skončili holky ze Strahovic a to s časem 19:52, 5. místo patřilo holkám ze Služovic a čas 19:61.

Věřím, že i přes menší problémy se startovkou, která na internetu vypadala jinak než pak po domluvě mezi týmy na místě se Vám soutěž v Sádku líbila a budete k nám jezdit i nadále. Za SDH Sádek tímto děkuji všem zúčastněným a věřím, že se všichni uvidíme i na posledním kole 17.9.2011 v Neplachovicích a to nejméně ve stejném počtu.

Napsat komentář

Komentujete jako host.