0.0/5 (0 hodnocení )

Přeložené kolo v Michálkovicích

Vytvořeno: 17. Červenec 2010, autor: Honza Peterek, zařazeno do Reportáže 2010, přečteno (x): 1338

Přeložené kolo v Michálkovicích

6. kolo Moravskoslezského poháru se konalo v Ostravě-Michálkovicích, zde se původně měl celý seriál soutěží zahajovat, ale bohužel nepřízeň počasí donutila pořadatele soutěž přesunout soutěž na 17. 7. 2010. Netradiční byl i začátek soutěže, a to 10 hodina. I přes brzké vstávání na soutěž dorazilo celkem 31 družstev. Dvacet družstev mužských a jedenáct ženských.

Stalo se již tradicí, že soutěž zahajuje domácí družstvo mužů. To Michálkovické se s útokem na 3B popralo velice dobře a výsledným časem 18:10 s se umístilo na 6. místě. Za zmínku však určitě stojí další družstva, která se s touto tratí poprala lépe než domácí. Na 5. místě se umístilo družstvo z Hněvošic časem 17:78 s, čtvrtí se těsně před kluky z Hněvošic umístily Velké Hoštice B 17:73 s. Třetí místo zůstalo v soutěži neobsazeno. A to proto, že družstvo Neplachovic a Velkých Hoštic A dosáhlo naprosto totožného času, 17:55 s. Nejlepší pokus předvedli muži z Bolatic , kteří všechny ohromili časem 17:03 s. Tento čas neznamenal pouhé vítězství, ale také překonaní dosavadního traťového rekordu.

Po krátké pauze, potřebné pro zkrácení tratě pro ženy, se na start chystaly opět domácí ženy. Ty předvedly docela pěkný útok a časem 18:84 s se umístily na konečném druhém místě. Dále startovaly ženy ze Svobody, které se časem 19:05s staly bronzové. Nevděčné bramborové místo zůstalo Heřmanicím za čas 19:09 s. Za zmínku stojí také pátý čas žen z Velých Hoštic, které za Heřmanicemi zaostaly pouze o 8 setin. Nejrychlejší útok nejen tohoto závodu, ale celého letošního seriálu prozatím předvedly ženy z Hněvošic a to časem 17:55s., kdy první sestřik měl hodnotu 17:23s.

Jak v kategorii mužů, tak v kategorii žen tedy došlo k překonání traťového rekordu, což nemohlo zůstat při závěrečném vyhlášení neoceněno, a tak si oba výherci odvezli mimo poháru a finanční odměny také láhev dobrého moku.

Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Michálkovice touto formou velice děkuje všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu tohoto dne a dále také družstvům, která se zúčastnila. Zvláštní dík patří klukům z Neplachovic, kteří nám pomohli a přijeli se svou časomírou.

Doufáme, že si opět přijedete zazávodit v tak hojném počtu i příští rok.

Napsat komentář

Komentujete jako host.