0.0/5 (0 hodnocení )

V Sádku zvítězily Hněvošice v obou kategoriích

Vytvořeno: 20. Červen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x): 1747

V Sádku zvítězily Hněvošice v obou kategoriích

V sobotu 20. června se letošní ročník MSP přehoupl soutěží v Sádku do své druhé poloviny. Těžko říct, zda byla absence tradičních účastníků jako například Michálkovic, Pusté Polomi, Mladecka, Bolatic B, Vávrovic či Heřmanic způsobena chladným počasím, nebo tím, že se letos poprvé běželo na nové trati, každopádně těch 17 mužských a 9 ženských sborů, co přijelo, s ní mělo značné potíže, což ostatně dokazují i dosažené časy.

Jako první se na start postavilo domácí B družstvo složené ze samých mladých závodníků, a na úvod předvedli pěkný útok za 20.37s. V podobném stylu (tedy se zajištěným zadkem) a téměř s totožným časem 20.39s dokončil svůj pokus Pustkovec B. Smůla na paty se letos lepí Štěpánkovicím – útok byl dobře rozběhnutý, jenže pravý proudař upustil hadici i s koncovkou, musel se pro ni vracet, a už nestačil doběhnout k terči – čas 24.22s stačil jen na předposlední místo.

První útok pod 20 sekund předvedly Neplachovice – vše vypadalo velice slibně, ovšem prostřik na levém terči zastavil čas na hodnotě 19.72s. Alespoň částečným zadostiučiněním pro ně mohl být fakt, že pravý proudař si za čas 16.99s odnesl ocenění „nejrychlejší sestřik dne“. Po Neplachovicích se na start postavil domácí tým Sádek A, a svým bezchybným útokem se k velké radosti domácího obecenstva dostal do průběžného vedení (18.92s). Jejich čas ovšem nakonec překonaly ještě 4 družstva: Milostovice (18.73s), Pustkovec A (18.69s), Velké Hoštice A (18.35s) a vítěz dne Hněvošice (18.05s). Nikomu z nejlepších se nepodařilo dostat pod hranici 18 vteřin, jelikož přibližně 30 metrů od základny byla trať zúžená asi jen na 5m. To potrápilo hodně béčkařů s rozdělovači, protože ti nedokázali dobře natáhnout dopravní vedení, a proudaři tím pádem byli daleko od terčů.

V ženské kategorii se nekonalo žádné velké překvapení. První tři průběžně vedoucí týmy děvčat se opět mezi sebou popraly o vavříny. Nakonec zvítězily Hněvošice (18.51s) před Velkými Hošticemi (18.74s) a hněvošickými dorostenkami (19.50s). Děvčata ze Svobody se připravila o bednu téměř dvousekundovým prostřikem na pravém terči, u Jamnic se problém vyskytl na opačném konci – košařce upadl koš do kádě a jelikož ponořila i savici, byl z toho neplatný pokus.

Po osmi kolech jsou na průběžném vedoucím místě v obou kategoriích Velké Hoštice, ovšem zdaleka není nic rozhodnuto, protože bodové rozdíly mezi dalšími v pořadí jsou hlavně u žen minimální, takže již na další soutěži ve Velkých Hošticích může být vše jinak.

O autorovi:

marvays

marvays

tvorba internetových stránek, fotografování . . .
info@marvays.cz | http://marvays.cz  | +420 776 293 878

Napsat komentář

Komentujete jako host.