0.0/5 (0 hodnocení )

V Mladecku padl rekord trati

Vytvořeno: 14. Červen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x): 1726

V neděli 14. června pokračoval MSP sedmým kolem, tentokrát v jihozápadní části opavského okresu – v Mladecku. Počasí již bylo o poznání teplejší než v Chlebičově, ale proudaře opět potrápil silný boční vítr, který často foukal až na čáře sestřiku. Běhalo se na zatravněné antuce, která je v mladecku rok od roku lepší a lepší. Kolem základny byly koberce.
Na startu jsme mohli vidět 24 mužských a 9 ženských družstev, které se popraly o cenné body do celého seriálu.

Soutěž zahajovali domácí, a ani tentokrát se jim díky čtyřsekundovému prostřiku na levém proudu nepodařilo dostat pod vysněnou hranici dvaceti sekund (24.79s). Jako druhé startující sádecké áčko nedopadlo o nic lépe – rozdělovač nezapojil koncovku levého proudu – N. Ani třetí v pořadí Těškovice nedokončily – košař neměl svůj den, a když ani na poněkolikáté koš nenašrouboval na savici, pokus vzdali. A tak první pěkný útok dne předvedly Štěpánkovice – za 18.12s nakonec brali bramborovou medaili. Jako osmé startovaly Neplachovice. Jejich už klasicky rychlý a stoprocentní zadek dával tušit skvělý čas a když i zbytek týmu odvedl skvělou práci, byl na světě nový rekord trati 17.69s a zároveň i nejrychlejší čas dne. Další týmy se tento čas pokusily atakovat, avšak již nikomu se jej nepodařilo překonat. Jen namátkou: Velké Hoštice -zaváhání strojníka znamenalo pozdější vodu, čas 17.82s a druhé místo; Bolatice A-dobře rozběhnutý útok zhatila vyrvaná B hadice z rozdělovače – N; Hněvošice-hadice od stroje na zub a výsledný čas 21.09s;Bolatice B – 17.97s a třetí místo.

V ženské kategorii zvítězily s téměř dvousekundovým náskokem Hněvošice (17.70s) před Velkými Hošticemi (19.49s) a Svobodou (19.54s). Hněvošické ženy se sice nezúčastnily prvních dvou kol MSP, ale zdá se, že o to větší chuť vyhrávat teď mají. Pokud se jim bude podobně dařit i v dalších závodech, zatím vedoucí Svoboda a druhé Velké Hoštice budou mít co dělat udržet s nimi krok. Příští týden se můžete těšit na novou trať v Sádku. Zároveň se touto soutěží dostaneme do poloviny letošního ročníku MSP.

O autorovi:

marvays

marvays

tvorba internetových stránek, fotografování . . .
info@marvays.cz | http://marvays.cz  | +420 776 293 878

Napsat komentář

Komentujete jako host.