0.0/5 (0 hodnocení )

Smůla provázi Velké Hoštice na domáci soutěži

Vytvořeno: 05. Červenec 2009, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x): 1762

V neděli 5. června se 9. kolo konalo na hřišti ve Velkých Hošticích. Sluníčko nám krásně svítilo, trať byla perfektně připravená, a tak se čekalo na hodně nízké časy. Problémy jen dělaly  náběhy na základnu, kde se udržovala voda a bylo to velmi kluzké.

Jako první na start se postavilo družstvo Strahovic, bohužel levý proudař nezapojil, takže konečného času jsme se nedočkali, byl to neplatný pokus.

Se startovním číslem dvě startovalo domácí družstvo Velké Hoštice B - krásně rozběhnutý útok pokazila zauzlovaná hadice C pravého proudu, ktery měl o hodně později výstřik - Výsledný čas - LP 18.68s PP 24.76s.

Startovní číslo 3 patřilo družstvu z Borové, které pravidelně MSP nejezdí, ale bylo na co koukat. Problem opět nastal se zauzlovanou hadici C za rozdělovačem - LP 19.37 PP 17.27!!!

Číslo 4 měli kluci ze Sádku, ale prostřiky obou proudařu zastavily časomíru na čase – LP 19.05 PP 19.04

Číslo 5 patřilo Štěpánkovicím, i když prostřik na levém proudu zastavil čas na hodnotě 18.15s, bylo z toho konečné druhé místo (PP 17.33) A klukům se blýská na lepší časy, snad si už všechnu smůlu vybrali!

Naopak smolny den to byl pro kluky z Chlebičova - rozpojené béčka znamenala neplatný pokus.

Podobne dopadli i kluci z Pusté Polomi - hned při odběhu ze základny na už dosti podmočeném terénu uklouzl béčkař a nestačil vzít hadice – proudaři byli krátcí a nesestřikli terče.

Mezi velké favority patřilo domácí družstvo Velkých Hoštic A. Bohužel asi zapracovala nervozita před domácím obecenstvem, protože levý proudař nespojil základnu napoprvé, vyběhl později a jelikož mu chybělo cca 5 metrů k čáře, už nedokázal sestříknout terč.

Čest domácich tak zachránilo narychlo sestavené družstvo C. I když ani jejich útok se neobešel bez chyb (béčkař 2x upadl), nakonec skončili na solidním devátém místě.

Obhajci lonskeho vitezstvi z Hněvošic diky prostřiku na LP obsadili konečné 3.místo a v prubežné tabulce se celkově dostali take na třetí místo.

Bolatice  A letos marně hledaji loňskou formu. V Hošticích však šli na jistotu, což se jim vyplatilo, protože jejich čas 18.11s byl nejrychlejším v mužské kategorii. Dvacetibodový příděl je rázem posunul na průběžne druhé místo za vedoucí Velké Hoštice.

Bolatické béčko se nechtělo nechat zahanbit vykonem svych kolegů, ovšem jejich naděje ukončil osklivě vypadající pád pravého proudaře na hranu základny.

Mužskou kategorii ukončilo družstvo z Pustkovce, tentokrat v impovizovane sestave. I tak jejich čas 19:33s stačil na páté místo.


Jako první v ženske kategorii šlo na start domácí družstvo. Všechno šlo jako po másle a vypadalo to, že holky z Hoštic musí ukázat svým kolegům, jak se u nich doma běhá, ale velký prostřik na pravém proudu stačil „jen“ na konečné druhé místo.

Jako druhé startovala děvčata z  Velkých Heraltic – levá proudařka však nezapojila proudnici (N).

Možná až zbytečný respekt ze silneho stroje zabránil tomu, aby hněvošicke dorostenky pořádně zatopily jejich zkušenějším rivalkám. Přestoze šly opatrně s vodou, nakonec z toho bylo krásné třetí místo.

Zklamaná musela být Svoboda – leva proudařka pozdě vyběhla ze základny, vypadalo to, ze už to chtěla vzdát, ale rozdelovačka ji nenechala, a útok nakonec dokončily na čtvrtém místě.

Již čtvrte vitezstvi v rade si útokem jako přes kopírák zajistily ženy z Hněvošic. Po devíti kolech jsou na pruběžném druhém místě a na vedoucí Velké Hoštice ztrácejí 6 bodů. Myslim, že se mužeme těšit na velice napínavý souboj mezi dvěma výše zmíněnými družstvy a třetí Svobodou.

O autorovi:

Pavel Straub

připravuje se!

Napsat komentář

Komentujete jako host.