0.0/5 (0 hodnocení )

Šesté kolo v Chlebičově

Vytvořeno: 13. Červen 2009, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x): 1740

Ačkoliv meteorologové předpovídali tropické počasí, tak pravda byla jiná. Je sobota 13. června 2009 a MSP míří do Chlebičova. Protože právě v tento den probíhá i okresní kolo v Opavě na Tyršově stadiónu, tak je začátek netradičně posunut na 15:00. Zpět k tomu počasí. Dopoledne bylo velmi chladné a pod mrakem, ovšem odpoledne se již mraky roztáhly a vysvitlo sluníčko. Silný vítr však teplotu vzduchu pěkně chladil. A nejen to. Byl taky velmi nepříjemný pro proudaře na soutěžní trati. Náběh k základně je do kopce po zámkové dlažbě a pak se travnatá dráha svažuje k terčům. Časomíru zajišťovali hasiči z Velkých Hoštic.

Ale teď k samotnému závodu. Protože jsem si dělal poctivě poznámky, tak se pokusím jednou větou ohodnotit každý soutěžní tým, tak, jak nastoupili do závodu. Začnu mužskou kategorii.

Mladecko - poměrně rychlá voda, což se ukázalo velmi nad možnosti týmu. Upadl béčkař a celé to bylo krátké (40,81).

Sádek A - s přidáním plného plynu strojník vyčkával a to se vyplatilo, protože i tak proudaři klekali v poslední chvíli a čas byl dobrých 18,51 (5. místo).

Bolatice B - měli trochu později vodu, než potřebovali (19,15 a 7.místo).

Chlebičov - doma se jim nedaří, protože proudař nezapojil na základně a nakonec ani neodběhnul. Můžeme jen spekulovat, jaký podíl na tomto debaklu měl neukázněný divák, který hrubě narušoval start.

Vrbka - problém s košem a následně se jim nepodařilo vytáhnout vodu. Nakonec si stroj „cucnul“, ale pozdní výstřik znamenal 28,45.

Strahovice - levý proudař byl pomalý a ještě k tomu byl problém s otevřeným středem na rozdělovači, tím pádem čas 27,10.

Velké Hoštice B - tak to bylo překvapení dne a naprostá paráda. Kluci vyběhli v nových dresech a s novými časy. Všichni hleděli jako opaření, když na displeji svítilo 17,83!!! Opravdu pěkné na tak mladý tým. Ve výsledném sčítání to bylo 2.místo.

Milostovice - voda šla ze stroje později a největší chybu udělal levý proudař, když na odhozu pustil klubko i s pulspojkou. Dokončili v čase 20,20 a byl z toho jeden bod za 10. místo.

Služovice - také problém na proudu, ovšem na pravém. Tomu klubko vypadlo už při odběhu a pak byl krátký u terče. Přesto 9. místo za čas 19,94.

Pustkovec B - voda šla velmi pozdě ze stroje a ještě došlo k ubrání plynu (20,72).

Kateřinky - nezapojená hadice C znamená neplatný pokus.

Sádek B - velký problém na pravém terči znamená pozdní sestřik v čase 23,55

Velké Hoštice A - tato trať přímo vyzívá k rekordům a hoštické áčko nechtělo zůstat za béčkem. Šli do toho po hlavě, jen přidání plynu prý mohlo být trošičku dříve (podle slov Kamila Nevřely). Jirka byl na levém proudu trochu více vzadu a tak stříkal na terč z větší dálky, přesto měl čas 16,84. Martin na pravém zastavil čas ve vítězném čase 17,12. Hoštice mají letos skvělou formu, což se promítá v patřičném náskoku ve vedení celého seriálu.

Těškovice - 6. místo za čas 18,80 a opět tento zatím nenápadný tým předvedl , že je třeba s nimi počítat.

Štěpánkovice - těm se letos smůla lepí na paty. První start ulili a před druhým jim koš spadl ze savice. Takže ho košař sbíral ze země a výsledný čas to velmi pokazilo (19,35 a 8. místo).

Dolní Lhota - kluci odstartovali, provedli svůj pokus a museli jít ještě jednou. Nešla totiž časomíra. Svůj pokus si zopakovali později a pomalejší rozdělovač znamenal čas 21,66.

Heřmanice - problém na proudu, kdy proudař snad myslel, že má již sraženo a uhnul s proudem. Až se na terč vrátil, tak již bylo pozdě (24,72).

Neplachovice - při prvním startu se také nerozběhnula časomíra, ale rozhodčí to zastavil včas. Pak následoval start nový. Rychlá voda ze stroje věstila útok na zatím vedoucí čas Hoštic. Vše se však zastavilo na béčkách. Spojka byla zapojená na jeden zub a béčkař odhodil oba spoje, takže neplatný pokus.

Michálkovice - ani těm se nevedlo dobře. Levý proudař nesebral při odběhu klubko a u terče byl krátký. A pravý proudař nedal proudnici.

Bolatice A - také tento tým si brousil zuby na vedoucí čas. Ovšem celé vedení bylo krátké, proudaři daleko od čáry a tím pádem velký prostřik (18,00). Ovšem i tak to znamenalo třetí místo.

Pustkovec A - tento tým se vrátil do původní sestavy a očekával se boj o vítězství. Avšak nedařilo se na levém proudu, kde nebyla zapojená proudnice. Přitom Radim na pravém proudu měl čas 16,68!!!

Pustá Polom - ti si vypili svůj kalich hořkosti až do dna. Byli mírně zklamaní „až“ druhým místem z okresního kola a v Chlebičově košař nenašrouboval koš, který mu upadl na zem. Voda velmi pozdě a čas 26,10.

Oldřišov - předvedli pěkně technicky provedený útok ovšem chyběla tomu rychlost (21,67)

Svoboda - rozpojené béčko a pokropení diváci znamená neplatný pokus

Hněvošice - dnes byl jejich košař nějaký pomalý a přesto nebylo vedení dobře natažené. Čtvrté místo za čas 18,27.

Tak to bylo 25 družstev mužů a nyní to bude 9 ženských týmů.

Velké Hoštice - tento sbor měl dnes svůj velký den. Dařilo se i děvčatům. Voda mohla být na proudnicích o něco dříve a je jen škoda nevyrovnaných sestřiků. Ale právem si zaslouží třetí místo za čas 18,71.

Heřmanice - voda šla pozdě se stroje a tak proudařky bylys u čáry a právě tady se stala chyba, kde na levém proudu měla závodnice hadici zlomenou těsně za zády a tak nešel z proudnice kompaktní proud (22,62).

Skrochovice - pěkný koš, dobré nabrání, perfektně trefená savice a nerozvážná strojnice. Prostě je utopila. Škoda toho.

Jamnice - krásný pokus na hranici osobního rekordu (19,33 a 4. místo).

Služovice - i tady se potýkaly holky se zlomenou hadicí za proudařkou na levém terči (37.96)

Michálkovice - strojnice šla rozvážně s přidáním plynu a ve výsledku to bylo 22,58 a 6. místo.

Hněvošice B - dorky vzadu poslaly pozdě vodu těm dorkám vepředu (21,62, 5. místo).

Štěpánkovice - obrovská smůla v podobě technického problému na stroji potkal tyto holky. Nepodařilo se jim rozjet stroj ve stanoveném 5 minutovém limitu.

Hněvošice A - děvčata se vrátila ve vrcholné formě zpět do soutěží MSP. Velmi rychlá voda ze stroje a perfektní roztažení vedení znamenalo ve výsledku vítězství časem 17,57.

Svoboda - nevím, jestli šly holky na jistou, ale předvedly skvělý útok v čase 18,28 a tím si vybojovaly druhou pozici.

O autorovi:

Hanys

Hanys

neplachovice fire

Napsat komentář

Komentujete jako host.