0.0/5 (0 hodnocení )

I podruhé zůstáváme v Ostravě

Vytvořeno: 24. Květen 2009, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x): 1594

I podruhé zůstáváme v Ostravě

Moravskoslezský pohár pokračoval druhým kolem v neděli 24. května 2009 v další městské části Ostravy a to v Michálkovicích. Zde se soutěží v areálu hasičské zbrojnice. Základna je umístěna na betonové ploše před místním pódiem a pak se odbíhá na trávu, která se místy mění na kousek zbylého asfaltu. Časomíru stejně jako předešlý den v Heřmanicích zajišťoval HZS MSK Ostrava. Počasí bylo přímo letní. Někteří účastníci zde strávili příjemný večer a následnou noc, protože se jim nechtělo po závodech na Slezskoostravském hradě vracet domů.

Místní trať je velmi rychlá a tak se očekávaly ty nejlepší výkony. Je sice teprve začátek sezóny, ale většina týmů už nějakou dobu trénuje. A očekávání bylo nakonec naplněno třemi časy pod 18 vteřin. Nejlepšího času dosáhli hasiči z Bolatic A. Ačkoliv se jim smůla lepí na paty, protože se jim letos nevyhnulo zranění, tak předvedli skvělý čas 17,48 (17,09P). Na rozdělovači jim vypomáhal Martin z Pustkovce. Druhý nejrychlejší čas 17,80 předvedli kluci z Velkých Hoštic. I tady měli strach z následků úrazu pravého proudaře, ale ten se předvádí v dobré formě. Loni měl tento tým velkou smůlu a začátek sezóny jim utekl. Letos je jejich start přímo raketový. A třetí sedmnáctku předvedl Pustkovec (17,86). Škoda snad jen nevyrovnaného sestřiku. Přesto měli z tohoto času velkou radost. Čtvrtou příčku si pro sebe za čas 19,00 vybojoval Sádek. Podle jejich vyjádření to byl pro ně první letošní „trénink“ na 3B. Takže se budou určitě zlepšovat. Možná by proudaři snesli i vodu o něco dříve. O páté místo se shodným časem 19,10 podělil tým Těškovic a Neplachovic. Mladý tým z Těškovic se předvedl pohledným útokem a určitě v budoucnu bude promlouvat do předních pozic (pravý proud měl sraženo za 18,68). Po mírně krkolomném startu se na trať pustily i Neplachovice. Vše probíhalo dobře, avšak vypadlé klubko na pravém proudu zabránilo lepšímu času, který by mohl atakovat přední pozice (levý proud 17,41). Na sedmé příčce se umístili hasiči z Milostovic (19,23). Voda ze stroje šla velmi pozdě, protože před startem upadnul koš před základnu a košař měl problém s jeho nasazením. Na osmé příčce se umístili kluci z Pusté Polomi, kde i oni měli problém s pozdní vodou (19,27). Devátou příčku si odvezl Pustkovec B (19,47) a posledním bodovaným týmem byla Plesná (20,25). Za zmínku určitě stojí pokus Štěpánkovic, kdy na levém proudu bylo sraženo v perfektním čase 17,90, ovšem na pravém nebyla napojená proudnice. Smůlu si doma vybraly i Michálkovice. Chlapci se snažili doma ukázat maximum, ale perfektní práce vzadu způsobila zalití a celé vedení bylo příliš krátké. Také Hněvošice svůj pokus nedokončily pro nezapojený rozdělovač.

V ženské kategorii se situace pěkně zamotala. Holkám ze Svobody se nedařilo na koši a tak jejich čas 25,25 zůstal daleko za vítězným časem. Tento čas předvedla děvčata z Velkých Hoštic (20,34) a to byla ještě velká škoda prostřiku, protože na pravém proudu to bylo za 19,43. I druhý Muglinov dopatil na nevyrovnané sestřiky. První terč (pravý) byl dole za fantastických 18,57!!! Ovšem výsledný čas 20,69 je zařadil až za Velké Hoštice. Přesto se tento tým ukázal v dobrém světle a ženská kategorie získala dalšího adepta na titul. Naprosto nenápadně se na třetí místo probojovaly hasičky z Jamnice (20,80). Je vidět, že už nechtějí být pořád čtvrté a tak se rozhodly, že co závod, to stupně vítězů. V Michálkovicích právě čtvrté místo zbylo pro Bobrovníky 22,13. Pátou pozici obsadily Hněvošice. Na levém proudu bylo sraženo v nejrychlejším čase 18,23, ale pravý terč až 24,43. Další se umístila Svoboda, o které již bylo psáno. Dorostenky z Pustkovce měly problém na koši a Skrochovice předvedly fatální prostřik (L19,83 P28,22). Svůj pokus nedokončily dva týmy. Bohužel domácí Michálkovice a ruku v ruce jejich kolega pořadatel z předešlého dne, Heřmanice.

Účast byla v Michálkovicích proti předešlým ročníkům velmi dobrá. Soutěžilo 30 mužských a 11 ženských kolektivů. Věřím, že tento trend vydrží po celý letošní ročník. Letos je proti dřívějšku více závodů a tak to bude velmi zajímavé.

O autorovi:

Hanys

Hanys

neplachovice fire

Napsat komentář

Komentujete jako host.