0.0/5 (0 hodnocení )

Hněvošický pahorek

Vytvořeno: 19. Červenec 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x): 2200

Desáté kolo Moravskoslezského poháru v požárním sportu mužů a žen svedlo týmy do Hněvošic. Zde na sportovní hasiče čekal nevyzpytatelný, ale zároveň divácky atraktivní Hněvošický pahorek, kdy proudaři zápasí se zdoláním kopce.

Byť počasí zrovna nepřálo, na aktéry čekala kvalitně připravená soutěž s bahnitým povrchem. Nejvíce sladěný výkon předvedly nakonec Neplachovice, které šly na trať jako deváté, druhý skončil Pustkovec a třetí Milostovice.

„Dalo by se s úspěchem pochybovat o regulérnosti trati, protože ti, co běželi později, už neměli takové podmínky jako ti první, a to hlavně vzhledem k dešti,“ ohlédl se za soutěží člen Velkohoštické sestavy Pavel Straub, jehož tým závod nedokončil.
Zdroj opavsky.denik.cz

To je sice možné, ale takovéto rozhodnutí se musejí dělat před soutěží, kdy mají všichni čistou hlavu a nejsou ovlivněni svými výsledky. Protože jestli trať byla neregulérní, tak tomu bylo již u prvního družstva.

Otázkou však zůstává, jestli pověstný hněvošický pahorek, který má obrovskou tradici, je i nadále atraktivní pro družstva, která v dnešní době chtějí rovné, tříbéčkové tratě a chtějí dávat krásné časy. Osobně jsem přesvědčen o tom, že i v Hněvošicích by se našla rovinka, kde by se příští kolo v sezoně 2010 dalo pořádat.

Co se týče časů a celkových výkonů družstev, tak u této soutěže byly k vidění dva vzory požárního útoku. Ten kdo šel s rozumem a takticky s vodou počkal, tak doběhl až k terčům a sestříkl. Kdo nedoběhl, neměl šanci. Podmočený pahorek byl nebezpečný už od startu prvního družstva a postupem času se kolem základny vytvořil celkem nepříjemně podmočený terén.