Reportáže 2009

Kluci z Neplachovic byli doma velmi úspěšní

Publikováno: 02. Srpen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1002

Po rekordy nabité soutěži v Ostravě - Pustkovci, se Velkopopovický kozel Extraliga ČR v požárním útoku přesunula o 30 kilometrů na západ do Neplachovic  (OP). Tady byla připravená na sobotní večer již tradiční soutěž  „O nejrychlejšího proudaře či proudařku“. Na dráze bylo k vidění spousta podařených pokusů, ovšem prvenství v obou kategoriích obhájili vítězové z ročníku 2008. Mezi muži byl nejrychlejší Ondra Kubala z Pusté Polomi a ženské kategorii kralovala Lucka Vítů z Nevcehle. Pak již následoval večírek v rytmu disko a k vidění byla na velkoplošné projekci první část letošního ročníku Extraligy.

Hněvošický pahorek

Publikováno: 19. Červenec 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 2263

Desáté kolo Moravskoslezského poháru v požárním sportu mužů a žen svedlo týmy do Hněvošic. Zde na sportovní hasiče čekal nevyzpytatelný, ale zároveň divácky atraktivní Hněvošický pahorek, kdy proudaři zápasí se zdoláním kopce.

Byť počasí zrovna nepřálo, na aktéry čekala kvalitně připravená soutěž s bahnitým povrchem. Nejvíce sladěný výkon předvedly nakonec Neplachovice, které šly na trať jako deváté, druhý skončil Pustkovec a třetí Milostovice.

Smůla provázi Velké Hoštice na domáci soutěži

Publikováno: 05. Červenec 2009, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1785

V neděli 5. června se 9. kolo konalo na hřišti ve Velkých Hošticích. Sluníčko nám krásně svítilo, trať byla perfektně připravená, a tak se čekalo na hodně nízké časy. Problémy jen dělaly  náběhy na základnu, kde se udržovala voda a bylo to velmi kluzké.

Jako první na start se postavilo družstvo Strahovic, bohužel levý proudař nezapojil, takže konečného času jsme se nedočkali, byl to neplatný pokus.

V Sádku zvítězily Hněvošice v obou kategoriích

Publikováno: 20. Červen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1773

V Sádku zvítězily Hněvošice v obou kategoriích

V sobotu 20. června se letošní ročník MSP přehoupl soutěží v Sádku do své druhé poloviny. Těžko říct, zda byla absence tradičních účastníků jako například Michálkovic, Pusté Polomi, Mladecka, Bolatic B, Vávrovic či Heřmanic způsobena chladným počasím, nebo tím, že se letos poprvé běželo na nové trati, každopádně těch 17 mužských a 9 ženských sborů, co přijelo, s ní mělo značné potíže, což ostatně dokazují i dosažené časy.

V Mladecku padl rekord trati

Publikováno: 14. Červen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1743

V neděli 14. června pokračoval MSP sedmým kolem, tentokrát v jihozápadní části opavského okresu – v Mladecku. Počasí již bylo o poznání teplejší než v Chlebičově, ale proudaře opět potrápil silný boční vítr, který často foukal až na čáře sestřiku. Běhalo se na zatravněné antuce, která je v mladecku rok od roku lepší a lepší. Kolem základny byly koberce.
Na startu jsme mohli vidět 24 mužských a 9 ženských družstev, které se popraly o cenné body do celého seriálu.

Šesté kolo v Chlebičově

Publikováno: 13. Červen 2009, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1739

Ačkoliv meteorologové předpovídali tropické počasí, tak pravda byla jiná. Je sobota 13. června 2009 a MSP míří do Chlebičova. Protože právě v tento den probíhá i okresní kolo v Opavě na Tyršově stadiónu, tak je začátek netradičně posunut na 15:00. Zpět k tomu počasí. Dopoledne bylo velmi chladné a pod mrakem, ovšem odpoledne se již mraky roztáhly a vysvitlo sluníčko. Silný vítr však teplotu vzduchu pěkně chladil. A nejen to. Byl taky velmi nepříjemný pro proudaře na soutěžní trati. Náběh k základně je do kopce po zámkové dlažbě a pak se travnatá dráha svažuje k terčům. Časomíru zajišťovali hasiči z Velkých Hoštic.

3. kolo = Svoboda

Publikováno: 31. Květen 2009, autor: , zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1957

3. kolo = Svoboda

Zamračená obloha, podmočený a bahnitý terén, zima a déšť. Tak takhle vypadalo 3. kolo Moravskoslezského poháru na Svobodě. I přes nepříznivé počasí se sjelo hodně družstev a po zahájení soutěže a úvodním nástupu se mohlo začít.

I podruhé zůstáváme v Ostravě

Publikováno: 24. Květen 2009, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1614

I podruhé zůstáváme v Ostravě

Moravskoslezský pohár pokračoval druhým kolem v neděli 24. května 2009 v další městské části Ostravy a to v Michálkovicích. Zde se soutěží v areálu hasičské zbrojnice. Základna je umístěna na betonové ploše před místním pódiem a pak se odbíhá na trávu, která se místy mění na kousek zbylého asfaltu. Časomíru stejně jako předešlý den v Heřmanicích zajišťoval HZS MSK Ostrava. Počasí bylo přímo letní. Někteří účastníci zde strávili příjemný večer a následnou noc, protože se jim nechtělo po závodech na Slezskoostravském hradě vracet domů.

Poprvé v Heřmanicích

Publikováno: 23. Květen 2009, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2009, přečteno (x) 1878

Poprvé v Heřmanicích

První kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru připadlo na pořadatelského nováčka, SDH Heřmanice. Soutěž se konala v sobotu 23. května 2009 v parku přes Slezskoostravským hradem. Počasí slunečné, ovšem příliš horko bylo jen na trati při výkonech.