0.0/5 (0 hodnocení )

Hněvošice doma konečně zvítězily

Vytvořeno: 20. Červenec 2008, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2008, přečteno (x): 1567

Hněvošice doma konečně zvítězily

Po čtrnáctidenní pauze se v neděli 20. července konalo 7. kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru. S pověstným hněvošickým pahorkem se přijelo poprat 30 družstev mužů a 8 družstev žen. A hned od začátku bylo na co koukat.

Jako první se na start postavili domácí muži, a když se časomíra zastavila na čase 16.68s, bylo jasné, že překonat tento čas na trati 2B s cca osmimetrovým převýšením bude opravdu obtížné. Nejvíce se tomuto času přiblížily Štěpánkovice (17.04s) a braly druhé místo. Také bolatické béčko znovu dokázalo, že jejich označení je čistě rozlišovací - čas 17.10s stačil na třetí místo. Dalším favoritům se na náročné trati už tolik nedařilo. Pustkovecký rozdělovač zapojil céčko přes zub a levý proudař se vody nedočkal. Strojník Velkých Hoštic zapojil na zub béčko, což znamenalo pozdní vodu a čas 19.15s. Kravaře nebyly hodnoceny jelikož jim praskla hadice u rozdělovače. Ani Michálkovice nedokončily protože se jim rozpojilo první béčko. Průběžně vedoucí tým letoška Neplachovice musel svůj pokus kvůli poruše na časomíře opakovat, ale Ferdův sestřik vleže na pravém proudu stačil jen na konečné 6. místo (18.75s). Ani loňský obhájce na této trati Bolatice výkon domácích nepřekonaly – pravý proudař uklouzl zrovna ve chvíli, kdy strojník přidal plyn a tak čas 18.79s znamenal 7. místo. Putovní pohár tedy zůstal k velké radosti závodníků i obecenstva po mnoha letech konečně doma.

V ženské kategorii nechtěly domácí Hněvošice v ničem zaostat za svými týmovými kolegy, a nakonec z toho bylo jen těsně druhé místo. Vyhrála děvčata ze Svobody v čase 22.61s a Velké Hoštice si vodou „na jistotu“ zajistily celkové třetí místo. Kdo ví, zdali by se ale z vítězství nakonec neradovaly domácí dorostenky, kdyby měly silnější stroj. Čas 25.71s stačil na bramborovou medaili.

Poté následoval tradiční "superšpluch", do kterého se přihlásilo přes 20 týmů. Nejrychlejší zadek předvedli muži z Michálkovic a domácí dorostenky a po zásluze si odnesli tekutou odměnu. Myslím, že hněvošickým se soutěž opět vydařila na jedničku s hvězdičkou a pořadatelé dalších závodů se jim určitě budou chtít vyrovnat. Tento víkend se můžete těšit na závody v Michálkovicích a Služovicích.

O autorovi:

Pavel Straub

připravuje se!

Napsat komentář

Komentujete jako host.