0.0/5 (0 hodnocení )

V Neplachovicích si Bolatice i Hněvošice upevnily vedení

Vytvořeno: 14. Listopad 2007, autor: Pavel Straub, zařazeno do Reportáže 2007, přečteno (x): 1256

Po sobotní soutěži v Pustkovci se v neděli všichni přesunuli do Neplachovic. Tímto sedmým závodem se letošní ročník MSP přehoupl do své druhé poloviny. Na kvalitně připravené a velice rychlé trati padaly ještě lepší časy než o den dříve, ovšem stejně tak jako v Pustkovci, i zde z dvaceti mužských družstev nedokončilo šest.

Soutěž zahájily domácí Neplachovice. Možná se na nich trochu podepsala tíha pořadatelství, neboť rozdělovač zapojoval béčko až za běhu a to se projevilo na výsledném čase 20.37s. Sádek předvedl svůj standard. Béčkař nenatáhl dopravní vedení a tak mladečtí proudaři nesestříkli. Prostřik odsunul Pustkovec až na deváté místo. Levý proudař Milostovic nestihnul doběhnout k čáře, a tak mu rozdělovač zavřel vodu. Štěpánkovice se opět blýskly pěkným útokem za 19.25s. Bolatice opět kralovaly – vítězný čas se zastavil na 17.61s. Bolatické béčko nechtělo zůstat pozadu – nakonec skončilo třetí. Michálkovice se po tomto víkendu prodraly do první pětky.

V ženské kategorii dokončila všechna družstva, z čehož by si mohli vzít příklad pánové. Rozdíl v sestřiku mezi levým a pravým terčem byl u Jamnice 13.3s. Také hoštické proudařky se ne a ne trefit – nakonec z toho bylo páté místo. Štěpánkovická rozdělovačka zápasila s otevřeným středem. Svoboda si odvezla bronz za čas 19.27s. Ženy z Hněvošic si druhým vítězstvím v řadě pojistily průběžné vedení v seriálu, a zdá se, že si budou chtít zopakovat loňský triumf.

Soutěž byla skvěle připravena a nic jiného snad ani nešlo od neplachovických očekávat.

O autorovi:

Pavel Straub

připravuje se!

Napsat komentář

Komentujete jako host.