0.0/5 (0 hodnocení )

Po Sádku je již znám vítěz letošního MSP

Vytvořeno: 12. Srpen 2006, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2006, přečteno (x): 1550

V sobotu 12. srpna 2006 se seriál Moravskoslezského poháru přesunul do Sádku. Zdejší soutěž je zajímavá profilem trati. Hned na odběhu ze základny čeká na soutěžící terénní vlna. To znamená, že se terén zvedá o 1,8 metru a dále je vše již po rovině. Soutěží se zde na 2B hadice. Počasí vyšlo a soutěžit přijelo celkem 30 družstev.

Domácí celek zná záludnost této trati nejlépe a tak se postavili na start s číslem jedna. Čas 16.65 nebyl špatný a naznačil průběh celé soutěže. Se Sádkem momentálně nejvíce bojují Neplachovice. Drobné chyby na rozdělovači a na pravém proudu je sice stály cenné desetiny, ale nakonec byli neprachovští hasiči s časem 16.35 spokojeni. Mezi překvapení této soutěže patří výkon hasičů z Michálkovic. Časem 16.61 si vybojovali třetí příčku v konečném hodnocení. Pěkným výkonem se také představily Štěpánkovice (18.18) . V samém závěru soutěže se na start postavil vedoucí celek letošního ročníku, Bolatice. Kluci se toho vůbec nebáli. Kopec, ne kopec, výsledný čas 15.32 všem vyrazil dech. Smolaři tohoto kola byli především hasiči z Pustkovce. Strojník se zachytil tkaničkou o rám stroje a rozdělovač nezapojil pravý proud. Pěkně rozběhnutý útok Sádku B zastavil uzavřený ventil paliva.

Mezi ženami excelovaly dorostenky z Borové. Však také letos na mistrovství ČR v dorostu skončily na skvělém druhém místě. Ale zpět do Sádku. Druhou příčku si odvezly Hněvošice. Třetí příčku vybojovaly holky z Michálkovic. Pro Michálkovice to bylo druhé třetí místo na jedné soutěži. Soutěž žen nedokončilo pouze družstvo z Mladecka, protože jim praskla hadice.

Po tomto kole je již jasný vítěz letošního ročníku. Bolatice mají takový náskok, že je již nikdo nepředstihne. Pustkovec sice o svou druhou příčku může přijít, ale to by musela být obrovská smůla. Největší boj se očekává o třetí příčku mezi Neplachovicemi (145 bodů) a Sádkem (144 bodů). O pátou příčku bojují Slušovice a Kateřinky.

Ženy z Hněvošic mají také dostatečný náskok před Mladeckem, ale také to ještě nemají jisté. Velký boj bude o třetí příčku. Kandidátů je několik, Svoboda, Heřmanice, Jamnice, možná i Štěpánkovice. Čeká nás posledním závodním víkend (26.8. Chlebičov a 27.8. Neplachovice), kde se vše rozhodne.

O autorovi:

Hanys

Hanys

neplachovice fire

Napsat komentář

Komentujete jako host.