0.0/5 (0 hodnocení )

Neplachovice vyhrály poslední kolo MSP

Vytvořeno: 27. Srpen 2006, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2006, přečteno (x): 2242

Po dvanácti kolech letošního ročníku Moravskoslezského poháru, jsme se dostali až ke kolu závěrečnému. Poslední kolo se konalo v neděli 27. srpna 2006 v Neplachovicích. Pečlivě připravený areál, náběh na asfaltu a pak travnatá dráha, spousta věcných cen, to vše přivítalo celkem 20 družstev mužů a 9 ženských kolektivů. Ačkoliv se nad Neplachovicemi proháněly dešťové mraky, tak z nich ani nekáplo.

Jako první se na start postavil domácí celek. Neplachovice plně využily znalosti domácí tratě a po čistě provedeném útoku svítilo na displeji 17,52. Laťka byla nastavena velmi vysoko. Jako druhé se na start připravily Milostovice. Vše vypadalo velmi dobře. Bohužel levý proudař zhruba 15 metrů od základny upadnul. Sice se ještě zvednul a doběhnul, ale výsledný čas byl špatný (26.31). S číslem tři šel na start Sádek. Stále ještě měli teoretickou šanci dostat se v celkovém pořadí na třetí místo. Ovšem zázrak se nekonal. Přesto předvedli povedený útok, který se od nich očekával (19.44). Dalším družstvům v pořadí se již tolik nedařilo. Mladecko nedoběhlo k terčům a trvalo dlouho než srazili. Totéž se stalo Slušovicím, ti však nesrazili vůbec. Nadějný pokus Štěpánkovic zastavila rozpojená hadice B. Velké Hoštice se připravovaly na start na začátku druhé desítky startovního pole. Vše napovídalo skvělému času. Na pravém terči bylo sraženo 17.58. Ovšem naprosto fatální prostřik na levém proudu znamenal čas 20.86. Velkou smůlu si rovněž užili hasiči ze Svobody. Levý proudař srazil v čase 19.03. Ovšem pravý nestačil zapojit proudnici, strojník musel ubrat a po napojení srazil terč (24.83). Po velkém úspěchu Kateřinek na soutěži v Chlebičově, se očekávalo něco obdobného i zde. Výsledný čas se sice nevešel pod hranicí 20 sekund, ale i tak to plně dostačovalo na 5. místo (20.18). Pak se již na start postavil Pustkovec. Někde se však stala chyba na přívodním vedení. Voda ze stroje šla pozdě a tak ani dobře natažené hadice a kvalitní sestřiky tuto situaci nezachránily (19.42). Jako poslední se na start připravovaly Bolatice. O vítězství v letošním ročníku již bylo rozhodnuto, takže nebylo co ztratit. Šli do toho s nasazením a škoda jen drobného prostřiku pravého proudu. Ale i tak předvedený čas 17.79 sklidil bouřlivý potlesk.

V ženách se jako první předvedlo Mladecko. Výstřik 17.24 sliboval kvalitní čas. Proudařky však byly příliš daleko od terčů (23.82). Hned po nich se předvedly hasičky z Dolních Životic. Jejich výkon mohl být výrazně lepší, kdyby nezapomněly otevřít oba ventily na rozdělovači. To už se na start rovnaly holky ze Svobody. Vyrovnané sestřiky zastavily časomíru na čase 20.15 a Svoboda se ujímá vedení. Za nimi startující Štěpánkovice však nezaváhaly. Svým pokusem (21.60) vybojovaly třetí příčku v celkovém pořadí. Takřka v závěru se předvedly vítězky oblastní soutěže Moravskoslezského kraje, děvčata z Hněvošic. Moravskoslezský pohár letos s přehledem vedou, takže se očekával skvělý výsledek. A taky to tak dopadlo. Strojnice to vůbec nešetřila, vše dobře nataženo a proudařky na svých místech. Výsledný čas 18.72 byl třešničkou na dortu MSP 2006.

Pak již následovalo slavnostní vyhodnocení posledního kola a zároveň vyhodnocení celkového pořadí. Celkově vyhrály zaslouženě Bolatice, druhý Pustkovec a třetí Neplachovice. Ženám kralovaly Hněvošice, před Mladeckem a Svobodou.

Moravskoslezský pohár se letos velmi vydařil. Na počátku sice bojoval s nízkou účasti, ale to se časem stabilizovalo. Průměrně jezdilo 20 družstev mužů a 8 družstev žen. Především v účasti ženských kolektivů byl letošní ročník posunem k lepším vzhledem k předchozím letům. Je velmi dobře, že také ze strany rozhodčích nebyl žádný výrazný problém. Na žádné soutěži se nemusel řešit problém s pravidly. Předvedené sportovní výkony jsou přímo úměrné kvalitě jednotlivých družstev a každý má právo předvést své maximum. Doufám, že se letos všichni účastníci Moravskoslezského poháru dobře bavili, a že času stráveného na soutěžích nikdo nelituje.

Poděkováni patří sponzorům:
Kamil Nevřela- prodej a servis hasící techniky
Radim Vavřínek- prodej a servis zahradní techniky
Dále děkuji všem rozhodčím, pořadatelům a radě MSP za dobře připravený ročník.
A úplně na závěr děkuji všem soutěžícím, bez Vás by to nemělo žádný smysl.

O autorovi:

Hanys

Hanys

neplachovice fire

Napsat komentář

Komentujete jako host.