0.0/5 (0 hodnocení )

Neplachovice doma zvítězily

Vytvořeno: 04. Září 2005, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2005, přečteno (x): 1688

Moravskoslezský pohár se blíží do finále. V neděli 4. září se konalo v Neplachovicích již desáté kolo. Za slunečného počasí se na místní hasičské hřiště sjelo celkem 20 mužských a 5 ženských kolektivů.  Zdejší trať je mírně do kopce, což je náročné především pro proudaře a taky to bylo vidět.

Na perfektně připravenou trať se jako první postavil domácí celek Neplachovic. Mohutné povzbuzování vyburcovalo celý tým k maximálnímu výkonu a čas 17.47 se stal jejich traťovým a zároveň osobním rekordem. Druhou příčku vybojovaly Velké Hoštice. I v pozměněné sestavě dokázali předvést skvělý výkon (18.00). Třetí místo si odvezl Pustkovec za výsledný čas 18.82. Nedařilo se Bolaticím, které stahují celkový náskok Velkých Hoštic. Výstřik těsně na hranici 17 sekund sliboval výjmečný čas. Ovšem brutální prostřik na levém proudu zastavil čas na 22.47. Dalším smolařem byly Hněvošice. Výstřik 17.50, proudaři u čáry, ale nezapojená proudnice na levém proudu. Nakonec dokončili v čase 25.15. Bohužel bylo k vidění dost nedokončených pokusů. Většinou to bylo z důvodu nedoběhnutí proudařů k nástřilové čáře.

Ženskou část zahájily holky z Jamnice časem 25.76. Vedoucí příčku si i přes problém na levém proudu vybojovala děvčata z Mladecka (25.73). A třetí místo si z Neplachovic odvezl Muglinov. V ženské kategorii chci pochválit všechny týmy za obětavost, protože i přes různé problémy všech pět celků svůj pokus dokončilo.

Do konce celého seriálu již zbývají pouze dvě kola. Velké Hoštice mají dostatečný náskok, ale ještě není nic jisté. I na dalších místech tabulky jsou minimální bodové rozdíly. Takže je stále o co bojovat. Příští kolo se bude konat na školním hřišti v Mladecku 17. září 2005 od 14.00. Veškeré informace o soutěži v Neplachovicích včetně fotek a videa naleznete na www.neplachovice-fire.cz

O autorovi:

Hanys

Hanys

neplachovice fire

Napsat komentář

Komentujete jako host.