0.0/5 (0 hodnocení )

Hněvošický pahorek 2005

Vytvořeno: 17. Červenec 2005, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2005, přečteno (x): 1312

Druhé kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru se konalo 17. července v Hněvošicích. Hněvošický pahorek je soutěž nadmíru obtížná. Na start se celkově postavilo 34 družstev. Počasí bylo oblačné a naštěstí nezačalo pršet.

Na této soutěži se běží na 2B. Až po rozdělovač je vše stéjné. Ovšem od rozdělovače k terčům je asi tak 12m převýšení. Celá soutěž je proto nejvíce náročná pro proudaře. Velkou úlohu má také strojník, který musí počkat s přidáním plynu a vše přesně načasovat. Tím je soutěž velmi netradiční a dobře prověří sehranost celého týmu.

Jako první se na start postavili v mírně pozměněné sestavě borci z Hněvošic. Šli na to takticky a výsledný časem 18,87 nasadili laťku dost vysoko (3.místo). Tento čas se podařilo překonat až hasičům z Velkých Hoštic. Po zdravotních problémech se na svůj post vrátil pravý proudař. Až na malé zaváhání na rozdělovači byl útok krásně rozběhnutý. Bylo jasné, že to bude dobrý čas. I přes prostřik na pravém terči se časomíra zastavila na 17,75. Až se startovním číslem 26 se na svůj pokus připravovaly Neplachovice. Dobře načasované přidání plynu znamenalo velmi dorý výstřik. Škoda však prostřiku na pravém proudu. Výsledný čas 17,91 a 2.místo. Vůbec se na této soutěži nedařilo Bolaticím. Chyba strojníka znamenala pozdní přidání plynu a tím pádem špatný čas. Opačný problém měli kluci z Plesné. Tam to strojník nešetřil vůbec. Pravý proudař neměl žádnou šanci doběhnout k terči, natož zapojit proudnici.
V ženské kategorii se nejlépe zadařilo domácím Hněvošicím (23,20). Toto družstvo letos prožívá svoje znovuzrození a určitě o nich ještě uslyšíme. Druhou příčku si pro sebe vybojovala děvčata z Mladecka a třetí byla Borová.

I přes nepřízeň počasí v předešlém týdnu se podařilo pořadatelům připravit soutěž na dobré úrovni. Také si dobře "mákli" při odstraňování bahna z trati po silných lijácích. Další soutěž MSP se bude konat v neděli 24. července ve Služovicích. Zde se bude soutěžit na 3B, náběh na asfaltu a pak travnatá dráha, která se mírně svažuje směrem k terčům.

O autorovi:

Hanys

Hanys

neplachovice fire

Napsat komentář

Komentujete jako host.