0.0/5 (0 hodnocení )

Hněvošický pahorek byl náročný

Vytvořeno: 20. Červenec 2003, autor: Honza Malý, zařazeno do Reportáže 2003, přečteno (x): 2411

Parné nedělní odpoledne 20.7.2003 uvítalo v Hněvošicích celkem 28 družstev. Pahorek bral síly spoustě proudařům. S extrémním kopcem se nejlépe vypořádali kluci z Bolatic.

Krásné počasí uvítalo v neděli 20. 7. 2003 celkem 23 družstev mužů a 5 družstev žen na Hněvošickém pahorku. Už z názvu je tušit o jakou soutěž jde. Soutěží se na 2B. Až po rozdělovač je rovina. Ovšem pak se terén prudce zvedá směrem k terčům, celkové převýšení je asi tak 12 metrů. Je jasné, že nejnáročnější to bylo pro proudaře, ale nutná je sehranost celého týmu. Strojník musí přidat plyn tak, aby proudaře "neutopil" a zase nesmí přidat pozdě, jinak je to ztráta. Bečkař a rozdělovač musí vyběhnout minimálně do poloviny kopce a přidržet hadice, které mají tendenci se stahovat dolů. Takže nic jednoduchého.

První se do boje s pahorkem vydalo domácí družstvo. Nepodařilo se zapojit rozdělovač a celý útok skončil pod kopcem. Jako třetí se na start postavil vedoucí tým průběžného pořadí MSP Neplachovice. Dobře rozběhnutý útok se však proměnil v kalich hořkosti. Když přišla voda do proudnic, tak se roztrhlo béčko a bylo po výsledku. Pak následovalo několik pěkných pokusů, ale čas se nedařilo dostat pod hranici 20 vteřin. Na základnu se připravilo družstvo z Velkých Hoštic a konečně tu hranici překonali časem 19,06. To se podařilo ještě Pustkovci (19,54). Na konci startovního pole ještě na svou šanci čekali hasiči z Bolatic. A svou šanci bezchybně využili. Časomíra se zastavila na čase 17,76.

V ženské kategorii kralovaly opět hasičky z Pustkovce (23,15), před Dolní Lhotou a Mladeckem. Musím pochválit všech pět ženských družstev, že i na tak náročném terénu svůj pokus dokončily.

O autorovi:

Hanys

Hanys

neplachovice fire

Napsat komentář

Komentujete jako host.