Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Nové nápady pro MSP 2012

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 12:19 #1179

Můj návrh je takový, že družstva, která chcou body do MSP tak musí být na uvodním a závěrečném nástupu. Družstva, která se nástupu nezůčastní, tak se můžou zúčastnit soutěže a bojovat o ceny!
  • martas Velké Hoštice
  • Avatar uživatele martas Velké Hoštice
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 13:03 #1180

Průměrně v letošním roce se zůčastilo v MSP 29 družstev, v extralize to je 61 družstev.
Dá se říct , že to je poloviční účast. Mám tedy motivační návrh pro družstva která jezdí MSP, jelikož v extralize má pořádajicí povinnost vyplatit v odměnách nejmeně 17500kč, tak si myslím, že by bylo vhodné vyplatit v MSP nejméně 8500Kč.

1.místo 15001.místo 800
2.místo 10002.místo 500
3.místo 900 3.místo 300
4.místo 800 4.místo 200
5.místo 700 5.místo 100
6.místo 600
7.místo 500
8.místo 300
9.místo 200
10.místo 100
  • martas Velké Hoštice

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 14:26 #1181

Mi se teda určitě nelíbí návrh zařadit do seriálu více 2B tratí!!!! Jsme soutěž kde se běhají 3B tratě!!! Všude se tak teda aspoň prezentujeme!!!!

Například myšlenka o tom že by se rozjela další soutěž na 2B jak tady prezentoval Jirka Č. tak dejme tomu to by mohlo být zajímavé.Jezdila by se např. na C38, měla by vlastní vyhodnocení a pravidla! Sice by se doba pobytu na soutěži zvýšila ale dejme tomu že pro zlepšení by to bylo přínosné!!!

Ale prosím Vás neblázněte a neničte to co se tady za ty roky vybudovalo!!!

Ja jsem PRIORITNĚ pro 3B tratě!!!!!!!!!!
  • Jiří_Velké Hoštice
  • Avatar uživatele Jiří_Velké Hoštice
Jiří Winkler
SDH Velké Hoštice
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poslední úprava: 15. srp 2011 14:31 od Jiří_Velké Hoštice.

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 15:43 #1182

Pokud vytvoříme kategorii muži na 2B a dáme na výběr pouze jednu variantu, tak se podle mého názoru do kategorie na 3B přihlásí maximálně 10-12 družstev. Nevím, jestli to zvýší účast?

Je třeba se zamyslet kde chceme nové týmy vzít? Vemte v úvahu naši polohu. Na severu je pouze Polsko a tady nám pšenka nepokvete :) . Na západ od Opavy je Bruntálsko, odkud taky asi ždný tým nepřitáhneme. Mají letos založenou svoji ligu, která se teprve vyvíjí. Na jihozápad je Vítkovsko, což je velká rozloha, ale týmů je tam relativně velmi málo. Takže se můžeme směřovat pouze na Opavsko, Ostravsko možná Nový Jičín. Tady však úřaduje MSL a i ti řeší podobné téma, jak psal Honya.

Prostě by to chtělo nadchnout ty opavské týmy, které jezdí Opl. Očividně je nenamotivujeme finanční odměnou, protože tu máme dlouhodobě větší. Kvalita soutěží je stejná (myslím pořadatelsky- snad až na vyjimky na obou stranách). A tady se zase vracím k již zmíněným argumentům
- nemáme techniku
- nemáme lidi
- nemáme čas, jsme rádi, že objedeme Opl

Slučování závodu OPL a MSP je zajímevé jen pro pořadatele (více týmů, více lidí, větší tržba). Větší účast v MSP se tím nezajistí možná o 2-3 týmy.
  • hanys
hanys
neplachovice f i r e

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 15:45 #1183

pro Marťase - z těch 17.500 ale extraliga vrací 2500 a pořadatelům taky zůstane všechno ze startovného, kdežto v MSP se odvádí 50kč do banku

pro Jiřího - C38 bych nedoporučoval, byla by to změna v pravidlech, ty bych právě neměnil (kromě toho zkrácení).

I já jsem prioritně pro 3B!!!! To by právě mohly prezentovat ty konečné finance - na 2B by byly třeba poloviční než na 3B...
  • čížek

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 17:23 #1184

Co třeba vytvořit kategorii B. Počítat průměrný čas každého týmu (na 1. soutěži by se počítal průměrný čas z předešlého roku), vytvořit hranici pro kategorii B, dejme tomu čas 19:00 a výš a na každé soutěži pak vyhlásit vítěze této kategorie (např. pohár a 300,-). Samozřejmě týmy kategorie B by měly nárok na ceny hlavní soutěže.
  • y@r!n
y@r!n (SDH Milostovice)
Poslední úprava: 15. srp 2011 17:25 od y@r!n.

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 18:13 #1185

Tak jak si nad svým nápadem přemýšlím, bylo by to hodně složíté, když se ti nepovede útok, hodně se zvýší průměrný čas, při tak malém počtu soutěží. Ale mohly by se započítávat časy třeba jen do 22s, nebo by mohla být kategorie B pro ty kteří nejsou v první desítce průběžného pořadí a zároveň odjeli více než polovinu závodů.
  • y@r!n
y@r!n (SDH Milostovice)

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 18:16 #1186

Mám dotaz z trochu jiného soudku.

Jak Vám více vyhovují termíny soutěží MSP? Je lepší 7x víkend sobota neděle nebo stávající stav, kde se soutěže rozdělí dle volných termínů nebo přání pořadatelů?

Můj názor je raději 7x víkend sobota neděle. Ovšem jsem si jist, že tak dojde k daleko více kolizím s jinými soutěžemi. Takže pokud chceme zlepšit účast, tak je lepší hledat volné termíny, které se nakryjí s EX či Opl. Tak jsem z toho jelen ;)
  • hanys
hanys
neplachovice f i r e

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 18:17 #1187

není problém spočítat nějaký průměr z družstev, která třeba nikdy nestála na bedně...
  • čížek

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 18:19 #1188

pro Čížka: není to nahodou tak , že musíš vyplatit 19 tis. a 1500kč dostaneš Z5.??
  • martas Velké Hoštice
Poslední úprava: 15. srp 2011 18:39 od martas Velké Hoštice.

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 18:19 #1189

Ještě jsem si vzpomněl na jeden názor, který jsem zaznamenal v neděli na Opavské lize na Borové. Cituji :" 14 soutěží MSP je strašně moc, to nemáme šanci jet celé a když tam nejsme, tak nedostaneme body za účast, které pak chybí"

Z toho plynou další dva návrhy na změny:

1. Snížit počet soutěží?
2. Zrušit body za účast?
  • hanys
hanys
neplachovice f i r e

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 18:25 #1190

čížek napsal:
není problém spočítat nějaký průměr z družstev, která třeba nikdy nestála na bedně...

Za letošek na 3B:
20,31 je průměr ze všech útoků
19,48 je průměr ze všech útoku, které byly bez chyby
19,78 je průměr ze všech útoků, které nebyly na bednu
22,79 je průměr ze všech útoků, které nebodovaly
  • čížek

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 19:13 #1191

hanys napsal:
Ještě jsem si vzpomněl na jeden názor, který jsem zaznamenal v neděli na Opavské lize na Borové. Cituji :" 14 soutěží MSP je strašně moc, to nemáme šanci jet celé a když tam nejsme, tak nedostaneme body za účast, které pak chybí"

1. Snížit počet soutěží?
2. Zrušit body za účast?

no ty body za účast byly právě motivací pro ty slabší, že když nevyhrávají, jak maj aspon body za účast. když to zrušíš, pomůže to těm co jezdí málo, ale uškodíš těm prvním.

snížení jsme probírali s jurou taky. třeba na 10 soutěží. Aspon by se konečně pořádně volilo a vybíralo. Ale pak padl nápad, nechat klidně i všechny soutěže co se přihlásí a započítávat jen nejlepších 10 výsledků. Takže když 3x vynecháš tě vyjde nastejno, jako když si škrtneš tři nepovedené časy. Což by asi byla velmi schůdná varianta. Ti co budou jezdit hodně, mají hodně možností dát super čas, ale i hodně možností udělat N a škrtat si ho. Ti co pojedou málo, tak musí vystačit stím málem co vybojují, ale ve výsledku mají větší šance na celkové umístění.
  • ma®vays

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 20:28 #1192

Nebo prostě podělit přibližně stejný objem financí(tady je 5000) mezi více družstev boduje se 10 míst a stejně bych dělil i finance např.

muži: ženy:
900 400
600 300
500 200
400 150
350 150
300
250
200
150
150
Na tento systém odměn sice doplatí mužstva která se umisťují pravidelně na bedně ale pro ty další je větší šance že se jim alespoň vrátí startovné. U žen bych snížil přidělování bodů pouze do 5 místa.
  • topav
Žijeme požárním sportem

Re:Nové nápady pro MSP 2012 15. srp 2011 20:32 #1193

ma®vays napsal:
hanys napsal:

1. Snížit počet soutěží?
2. Zrušit body za účast?

no ty body za účast byly právě motivací pro ty slabší, že když nevyhrávají, jak maj aspon body za účast. když to zrušíš, pomůže to těm co jezdí málo, ale uškodíš těm prvním.

snížení jsme probírali s jurou taky. třeba na 10 soutěží. Aspon by se konečně pořádně volilo a vybíralo. Ale pak padl nápad, nechat klidně i všechny soutěže co se přihlásí a započítávat jen nejlepších 10 výsledků. Takže když 3x vynecháš tě vyjde nastejno, jako když si škrtneš tři nepovedené časy. Což by asi byla velmi schůdná varianta. Ti co budou jezdit hodně, mají hodně možností dát super čas, ale i hodně možností udělat N a škrtat si ho. Ti co pojedou málo, tak musí vystačit stím málem co vybojují, ale ve výsledku mají větší šance na celkové umístění.
10 soutěží se mi zdá dost málo my třeba jezdíme jen ligu MSP. Pro ty kteří jezdí více lig třeba MSP a OL by to snížení bylo vítané proto by jsme OL neměli ustupovat
  • topav
Žijeme požárním sportem

Re:Nové nápady pro MSP 2012 16. srp 2011 09:35 #1194

topav napsal:
10 soutěží se mi zdá dost málo my třeba jezdíme jen ligu MSP. Pro ty kteří jezdí více lig třeba MSP a OL by to snížení bylo vítané proto by jsme OL neměli ustupovat

Však to právě není o tom že se sníží počet, ale budou se škrtat nejhorší výsledky. Často se to využívá v různých sportech.

Co se týše Ol tak mi s něma nebudeme bojova a ustupovat :) Celá diskuze je otom pochopit, proč to lidi jezdí a na základě toho je přitáhnout knám na MSP. A to asi bez nějakých změn nepůjde.

Nemůžeme dělat všechno stejně a čekat lepší výsledek (v našem případě víc družstev na soutěži)
  • ma®vays
Poslední úprava: 16. srp 2011 13:33 od ma®vays.

Re:Nové nápady pro MSP 2012 17. srp 2011 14:15 #1198

Já bych klidně snížil počet soutěží,ale způsobem jak to bylo letos,že se budou pořadatelé vybírat! At sami závodnici můžou říct,tady se mi líbilo tady ne atd!! A zveřejnil bych seznam žadatelů na webu dřív než bude schůze msp aby se mohlo družstvo domluvit koho volit a koho ne!!
  • Jiří_Velké Hoštice
  • Avatar uživatele Jiří_Velké Hoštice
Jiří Winkler
SDH Velké Hoštice
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poslední úprava: 17. srp 2011 14:20 od Jiří_Velké Hoštice.

Re:Nové nápady pro MSP 2012 18. srp 2011 15:42 #1199

Škrtat určitý počet nejhorších výsledku, není špatný nápad.
A proč jezdí tolik družstve OL? Je to jednoduché, jak piše Honza.
Nemamé vybavení a nemame dobré lidi. Na OL ti stačí slušný zadek a předek to nějak uběhne, ale na MSP potřebuješ všech 7 lidí dost dobrých.
  • PoloKu

Re:Nové nápady pro MSP 2012 18. srp 2011 17:19 #1200

PoloKu napsal:
A proč jezdí tolik družstve OL? Je to jednoduché, jak piše Honza.
Nemamé vybavení a nemame dobré lidi. Na OL ti stačí slušný zadek a předek to nějak uběhne, ale na MSP potřebuješ všech 7 lidí dost dobrých.

No hanys napsal to samé, co já předním! A částečně se to vyřeší tím, že se začnou bodovat všechny umístění, krom nedokončených pokusů. Ale ať se nemusím opakovat, přečti si co jsem psal hned na druhé stránce zde.
  • ma®vays
Poslední úprava: 18. srp 2011 17:20 od ma®vays.

Re:Nové nápady pro MSP 2012 19. srp 2011 05:01 #1201

Bodování až do posledního místa nic nevyřeší. Slabý tým zůstane slabým, jen bude mít více bodů. Ale pořád bude na konci tabulky :( .To nám nové týmy do MSP nepřivede. (podle mého názoru).
  • hanys
hanys
neplachovice f i r e
Moderátoři: čížek
Vygenerováno za 0.340 sekund